Bursaspor’da 568 milyon TL’lik bilmece!

Enes Çelik’in başkanlık koltuğuna oturacağı yeşil beyazlı kulüpte, alacaklı eski yöneticilerin de adım atması bekleniyor. Son açıklanan rakamlara göre eski başkan ve yöneticilere 568 milyon TL borcu bulunan Bursaspor’da camia, alacaklı isimlerden fedakarlık yaparak yeşil beyazlı kulübün önünü daha da açmasını talep ediyor.

Bursaspor’da 568 milyon TL’lik bilmece!

Emre KURTBAY

TFF 3. Lig’e düşerek kötü gidişe yeni bir halka daha ekleyen Bursaspor’da, Enes Çelik’in Başkan adayı olması kentte büyük heyecan yarattı.

Her kesimden desteği arkasına alan Çelik, yaptığı açıklamayla hem transfer tahtası için büyük yol kat ettiklerini hem de kısa vadede kulübün işleyişi için 200 milyon TL’yi hibe edeceklerini açıklamıştı. Kurtuluşun fitilinin ateşlendiği Bursaspor camiası, şimdi de alacaklı eski başkan ve yöneticilerden, yapabilecekleri en fazla fedakarlığı yapmalarını bekliyor.

TOPLAM 568 MİLYON TL

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan son Divan Kurulu toplantısında eski yönetici alacakları 568 milyon TL olarak açıklanırken, bu rakamın büyük çoğunluğu eski başkanlardan Ali Ay’a ait. Döviz kurunun sürekli artması ve faizlerle birlikte, Bursaspor’a verdiği rakamların çok üstünde alacağı olan Ay’ın, faizlerden veya alacağının büyük kısmından fedakarlık edip etmeyeceği merak ediliyor.

TEMİZ SAYFA AÇMALIYIZ

Ali Ay’ın dışında Bursaspor Kulübü’nden alacağı olan diğer başkan ve yöneticilerin de alacaklarından önemli bir kısmından feragat etmeleri isteniyor. Transfer tahtasına engel olan sportif borçlarla birlikte yönetici alacakları da büyük oranda temizlenirse Bursaspor’u tertemiz bir sayfa bekliyor olacak. Ayrıca Enes Çelik’in göreve gelmesiyle birlikte kamuya olan vergi ve SGK borçları için de önemli adımların atılması bekleniyor.

 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X