Bursaspor’da büyük kaos! ‘TFF’ye dava açarız’

Bursaspor Başkanı Recep Günay ulusal medyada çarpıcı açıklamalarda bulundu… Günay, “3 yıl daha transfer yasağını Bursaspor kaldıramaz. Kapanma noktasına gelir. Bu yavaş yavaş kapanmaktır. Tahkim Kurulu’na itirazımızı yaptık” dedi. Bursa’da taraftarlar ve konuyla ilgili uzmanlar ne diyor? Detaylar haberimizde…

Bursaspor’da büyük kaos! ‘TFF’ye dava açarız’

Gün geçmiyor ki Bursaspor kaossuz bir gün geçirmesin. Tarihinin en karanlık günlerinden geçen, 1.5 milyar TL’ye yaklaşan borcuyla TFF 2. Lig’de kalma mücadelesi veren yeşil beyazlı camia, Kulüp Başkanı Recep Günay’ın açıklamalarıyla bir kez daha kahroldu.

Özellikle ulusal medyada “Bursaspor kapanıyor mu? Bursaspor Kulübü, Tahkim Kurulu’ndan gelecek cevaba göre kapanabilir. Karar bekleniyor” haberlerinin yayılması endişeleri de beraberinde getirirken, Başkan Recep Günay, bir transfer yasağını daha Bursaspor’un kaldıramayacağını söyledi.

TFF’YE DE DAVA AÇARIZ

Dün, Lig Radyo ve NTV canlı yayınlarına katılarak açıklamalar yapan Recep Günay, Bursaspor’a kilit vurabileceğini dile getirdi. Olumsuz bir durumda TFF’ye de dava açacaklarını söyleyen Günay, “Bursaspor, menajerlerin kurbanı oldu. Zamanında yapılmış olan transferlerin değerinden fazla yapılması ekonomik olarak bizi çok zor duruma düşürdü. TFF’den çıkabilecek olumsuz bir kararın ardından Bursaspor’a kilit vurabiliriz. TFF, Bursaspor üzerine bir yaptırım uygularsa biz de onlara karşı dava açacağız” diye konuştu.

KAPANMA NOKTASINA GELİR

Bursaspor’un bir transfer yasağı daha alması halinde kulübün kapanma noktasına gelebileceğinin altını çizen Günay, “3 yıl daha transfer yasağını Bursaspor kaldıramaz. Kapanma noktasına gelir. Bu yavaş yavaş kapanmaktır. Tahkim Kurulu’na itirazımızı yaptık” derken, “Bursaspor ve diğer spor kulüplerini denetleyen tek bir kurum var, Dernekler Masası. Bugüne kadar da Bursaspor’u incelemediklerinden, gelen kişiler bu boşluklardan yararlanarak Bursaspor gibi diğer kulüplerin de içini boşaltarak gitmişlerdir” ifadelerini kullandı.

BERABER HAREKET ETMELİYİZ

Bursaspor camiasının birlik olduğu zaman yapılamayacak iş olmadığını belirten Günay, “Ya Bursaspor’u sevenler ayağa kaldırıp Bursaspor’u eski günlerine getirecek ya da Bursaspor’u kapatmak, yok etmek isteyenler galip gelecek. Bursaspor camiası, Bursa insanı bir gün bunun karşılığını verir. Bursaspor büyük camiadır. Sallanabilir ama yeniden eski günlerine döneceğine eminim. Çünkü gerçek Bursasporlular beraber hareket ettiğimizde sahip çıkılacağına inanıyorum. Bursaspor’un üzerinden oyun oynayanlar da bir gün hesabını verecek” dedi.

Taraftar tepkili

Yeşil beyaz sevdalıları sosyal medya üzerinden gündem yaratarak “artık istifa vakti” etiketiyle yönetimi istifaya davet etti.

Bursasporlu taraftarlar, Başkan Recep Günay’ın “Kulüp kapanabilir” açıklamasına büyük tepki gösterdi. Sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla yönetimin Bursaspor’un itibarını daha da düşürdüklerini belirten yeşil beyazlı taraftarlar, Başkan Günay ve ekibini açtıkları etiketle istifaya davet etti. X platformundan organize olan yeşil beyazlı taraftarlar, yönetimin istifa etmesi gerektiğini vurgulayıp “artık istifa vakti” sözleriyle gündem oluşturdu ve en popüler twitler listesinde “trend topic (TT)” oldu.

Tahkim’in kulüp kapatma yetkisi yok

Bursaspor eski yönetim kurulu üyesi avukat Yalçın Cambaz, yeşil beyazlı kulübün Tahkim Kurulu’nda herhangi bir dosyası olmadığını ve bu kurulun kulübü kapatma yetkilerinin de olmadığını söyledi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Cambaz, “Bursaspor’un, Tahkim’de herhangi bir dosyası yok, dolayısıyla Tahkim’in Bursaspor’la ilgili bir gündemi de yok. Herhangi bir kulübü kapatma yetkileri de zaten yok” diye konuştu. Mevzuata göre TFF’nin kulüp kapatma yetkisi bulunmazken, TFF Kulüp Lisans ve Finansal Sürdürülebilirlik Talimatı’na göre belirlenen şartları yerine getirmeyip Ulusal Lisans alınamaması halinde puan silme, lig düşürme ve Türkiye Kupası’na katılım hakkının elinden alma yetkisi bulunuyor.

Divan Kurulu açıklama yapacak

Recep Günay’ın yaptığı açıklamaların ardından özellikle ulusal medyada “Bursaspor kapanıyor mu” algıları oluşurken, Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu’nun konuya sessiz kalmayacağı öğrenildi. Divan Kurulu’nun, birkaç gün içinde konuyla alakalı detaylı bir açıklama yaparak kamuoyuyla paylaşacağı ifade edildi.

Söz konusu olamaz

Bursaspor Kulübü’nün yeni tüzüğü hazırlayan isimlerden olan Ömer Keskin, kulübün kapanma gibi bir durumun söz konusu bile olamayacağını söyledi. Sosyal medya hesabından açıklama yayınlayan Keskin, “Böyle bir şey asla söz konusu dahi olamaz! Atılan başlıklardan, ağızdan çıkan sözlere kadar yanlış algılara bilinçli veya bilinçsiz / her kim veya kimler sebep oluyorsa düzeltmek de boyunlarının borcu! Kendinize gelin!” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X