Bursaspor’da heyecan uyandıran sözler!

Yeşil beyazlı taraftar Bursaspor’un genç başkan adayı ile mümkün olan en kısa sürede Süper Lig’e döneceğine inanıyor… Transfer tahtasını açma, kampa kadar takımı şampiyonluğa taşıyacak teknik heyet ile futbolcu kadrosunu belirleme ve yönetim olarak 200 milyon liralık hibe sözü veren Enes Çelik şehirde heyecan yarattı.

Bursaspor’da heyecan uyandıran sözler!

Erdal AKÇAY

Bursaspor’un yarınki ilk oturumda çoğunluk sağlanması beklenmediği için 26 Mayıs Pazar günü yapılacak Olağan Seçimli Genel Kurula tek başkan adayı olarak girecek olan 38 yaşındaki iş insanı Enes Çelik’e şehirden ve yeşil beyazlı camiadan tam destek geldi.

Süper Lig şampiyonluğunun 14. yıl dönümünde Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ne giderek yönetim kurulu listesini teslim eden Enes Çelik’in transfer tahtasını açma, kampa kadar takımı şampiyonluğa taşıyacak teknik heyet ve futbolcu kadrosunu belirleme ve yönetim olarak 200 milyon liralık hibe sözü vermesi şehirde heyecan yarattı.

BURSASPOR YÜCELSİN

Yeşil beyazlı renklere gönül verenler 14 yıl önce Süper Lig’de şampiyon olarak Türk futbol tarihini yeniden yazan Bursaspor’un layık olduğu yere mümkün olan en kısa sürede dönmesi için Enes Çelik başkanlığında oluşturulan yeni yönetime tüm şehrin destek vereceğine inanıyor. Taraftarlar yorumlarında şu ifadelere yer verdiler: “Enes Çelik ve ekibine sahip çıkmalıyız. Destek olmalıyız. Allah utandırmasın inşallah. Başarılı olsunlar, Bursa gurur duysun. Bursaspor yücelsin.”

BAYRAKLARLA DONATALIM

“Sevgili Bursasporlular şu an en güzel destek bu günden itibaren ‘ben Bursasporluyum’ diyen formasını giyer, evini, iş yerini bayraklarla donatır. Yeni sezon kombineleri çıktığında alır, Bursastore’dan alışveriş yaparak kulübüne destek olur. Yiğidi düştüğü yerden tüm şehir olarak omuz omuza veririp kaldıracağız. Bursaspor demek Bursa demek… Bursa demek Bursaspor demektir. Sanayicilerimiz ve siyasilerimiz taşın altına ellerini koydu. Sıra biz taraftarlarda. Adı aşk bu eziyetin, sonsuza kadar yaşa Bursaspor. Çorbada bizim de tuzumuz olmalı. Kampanya başlatılsın. En az 15-20 milyon TL de taraftar olarak biz karşılamalıyız.”

YUMRUĞU SIKIN AYAĞA KALKIN

“Şampiyonluğun yıl dönümünde alınabilecek en iyi haberlerden biri. Geri dönüyoruz. Kombine, forma almak şart oldu. Herkes imkanları dahilinde taşın altına elini koyacaktır. Seneye güzel bir sezon olur inşallah. Yumruğu sıkın, Ayağa kalkın. Körükleyin kıvılcımı, ateşi yakın. Biz ölmeden, sönmez bu yangın. Haydi bastır Bursaspor. Durulma sakın! En çok sevileceğim olay; bu kulüp inşallah artık profesyonel bir yönetim anlayışına kavuşur. İnşallah şirketleşme olayı da bir an önce gerçekleşir.”

ÇORBADA TUZUMUZ OLSUN

“Şu günlerde 200 milyon lira hibe sözü vermek çok büyük iş. Konu şampiyonluk falan değil. Konu kulübü olması gereken yere tüm hatlarıyla taşımak. Allah yardımcıları olsun. Bilsinler ki, tüm şehir onlarla birlikte yürüyecek. Bazen daha ileriye sıçramak için, birkaç adım geri gitmek gerekir. Altın çamura düşmekle değer kaybetmez. Geri dönüyoruz. Bursa şehri böyle birlik olursa eski günler uzak değil. Büyük Bursaspor camiası’na şimdiden hayırlı olsun diyorum. Herkesi de Bursaspor armalı ürünler ve kombine almaya davet ediyorum bizim ‘de çorba ‘da tuzumuz olsun. 16 Mayıslar bizimdir. Çok çektik, artık ayağımıza taş değmesin. Kampanyayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

1 MİLYON FORMA ÖNERİSİ

Enes Çelik yönetimine 1 milyon forma kampanyası yapılmasını öneren bir taraftar, şu ifadeleri kullandı: “Tasarımı halk oylamasına sunulacak formanın 1 adeti 250 TL’den satılıp 250 milyon TL gelir sağlanabilir. Bursa’daki firmalarda üretilecek formaların maliyeti maksimum 50 milyon TL olur. Kulübe de 200 milyon TL kalır. Tamamen Bursa menşeli bir ürün çıkartılmalı. Vatandaşın kendine ve ailesine alacağı gibi, kurumlar ve firmaların çalışanlarına ya da okullara, STK’lara hediye edebileceği bir kampanya yapılabilir. Böylece ilk, orta, lise çağındaki çocuklarımıza tekrar Bursaspor sevgisi aşılayabiliriz.”

ALACAKLARINIZI SİLİN ÇAĞRISI

Bir taraftar ise, “Farkındamısınız geri dönüyoruz. Bu sene Yüzüncü Yıl Atatürk Stadı’nda en az 30 bin kişi olup tüm Türkiye’ye Bursaspor’un büyüklüğünü göstermemiz lazım. Herkes taşın altına elini koysun” dedi. 20-25 kişilik yönetim kuruluyla kulübe tek kalemde 200 milyon TL hibe edeceğini söyleyen Enes Çelik’e destek veren başka bir taraftar ise, “Kulüpten alacağı olduğunu söyleyen başta Ali Ay olmak üzere eski başkan ve yöneticiler de alacaklarını silsinler, loca alsınlar ya da sponsor olsunlar” çağrısında bulundu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X