Bursaspor’dan üyelere ve adaylara önemli hatırlatma!

Bursaspor Kulübü genel kurul öncesinde üyelere ve başkan aday adaylarına bilgilendirmede bulundu. 

Bursaspor’dan üyelere ve adaylara önemli hatırlatma!
Emre Kurtbay
Yeşil beyazlı kulübün internet sitesinde yayınlanan bilgilendirmede şu ifadeler yer aldı: 
Genel Kurul Üyelerimizin Dikkatine;
Kulübümüzün Olağan Seçimli Genel Kurul ilk toplantısı 19 Mayıs 2024’te, çoğunluk sağlanamaz ise ikinci toplantı 26 Mayıs 2024 saat 13:00’da “100. Yıl Atatürk Stadyumu”nda gerçekleştirilecektir.
Başkanlık için Bursaspor Kulübü’ne bağış yaparak dosyasını sunacak aday adaylarının başvuruları 12 Mayıs’ta Divan Kurulu tarafından alınacak olup; şartları sağlayanlar için 30 Nisan öncesinde aidatını ödemiş üyeler tarafından Üye Sicil Kurulu gözetiminde Kulüp’te aday göstermek için imza verilebilecektir. 100 imza sınırını geçenlerin adaylığı kesinleşecek ve yönetim kurulu aday listelerini 16 Mayıs’ta teslim edeceklerdir. Bağımsız Denetim ve Hukuk Kurulu için liste teslimi de 16 Mayıs’ta gerçekleştirilecektir.
Oy Kullanmak İçin 30 Nisan’a Dikkat
Ödeme döneminin son günü olan 30 Nisan 2024 Salı günü saat 17:00 öncesinde, 2024 aidatını ödemeyen genel kurul üyelerimiz mayıs ayındaki seçimde oy kullanamayacaklar. Ödeme dönemini kaçırarak borcunu kapatan üyelerimizin oy kullanma hakkı, ödedikleri tarihten sonra 60 gün süresince askıya alınmaktadır.
Gerek seçimde oy kullanmak, gerekse başkan adayı göstermek üzere imza vermek isteyen üyelerimizin 30 Nisan öncesinde 2024 aidatını ödememiş olması zorunludur.
2022’den bu yana aidat ödememiş olanlar 30 Nisan’a kadar borçlarını kapatmaz ise üyelikleri sona erecek. Bu durumdaki üyelerimizin 2022 – 2023 – 2024 aidatlarını içinde bulunduğumuz yılın aidat miktarı üzerinden (toplam 2.400 TL) kapatması gerekmektedir.
Neden 30 Nisan?
7405 sayılı yeni Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Yasası ile birlikte TFF uygulamaları bir futbol sezonunu (1 Haziran – 31 Mayıs) hesap dönemi olarak öngörmektedir. Bu süreçte elde edilen brüt gelir kulüplerin bir sonraki sezondaki borçlanma kısıtlamasına etki etmektedir. Yapılan düzenlemeler ile birlikte pek çok Kulüp gibi Bursaspor da tüzüğün yasaya uyumlandırılmasında, aidat ödeme dönemini 30 Nisan öncesine çekmek durumunda kalmıştır.
30 Nisan’dan sonra ödenirse?
Aidat ödeme dönemimiz her yıl 1 Ocak – 30 Nisan tarihleri olmakla birlikte; süresi içinde ödenmeyenlere uygulanan ek maddi yaptırım kaldırılmış ve süreyi geçirenlerin ödemeden sonra 90 günlük oy kullanamama kısıtlaması 60 güne indirilmiştir. (Aidatını süresi geçmesine karşın aynı takvim yılı veya sonraki yıl ödeyecekler borç tutarının üzerinde bir ödeme yapmayacaklar.)
Yine tüzükte yapılan düzenlemeyle 2 dönem üst üste aidat ödemeyenlerin üyelikten düşme durumu 3 döneme çıkartılmıştır. Yalnız üçüncü ödeme dönemine girildiğinde; geçmiş iki dönem borcu 3. ödeme dönemindeki aidat miktarı üzerinden toplu olarak kapatılacaktır. Üçüncü dönemde 30 Nisan’a kadar aidatını ödememiş olanların üyeliği kendiliğinden son bulacaktır.
Aidat Ödeme Noktaları:
Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri
Bursastore  (Yüzüncü Yıl Atatürk Stadyumu ve Şehreküstü Şubeleri)
Merinos Stadyumu’nda
Aidatlar nakit olarak ödenebilmektedir.
Üyelerimizin dikkatine önemle sunulur…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X