Bursa’ya 39 yeni hakim ve 17 Cumhuriyet Savcısı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2016 yılı adli ve idari yargı ana kararnameleri yayınlandı. Bursa’ya 39 yeni hakim ve 17 Cumhuriyet Savcısı atanırken, 14 hakim ve 12 Cumhuriyet Savcısı ise başka illere tayin edildi.

Bursa’ya 39 yeni hakim ve 17 Cumhuriyet Savcısı

Bursa Adliyesi’nde görevli hakimler Üzeyir Tosun, Tülin Ertuğrul Özkan, Tülay Berber, Levent Dağdeviren, Ramazan Demiryürek, Yaşar Çelenk, Gürhan Arslan, Şeyda Kibar Yıdırım, Önder Kanyılmaz, Yahya Kemal Akbaş, Mehmet Kumak, Selçuk Demirtaş, Feyza Akbaş, Göksel Aslan ile Cumhuriyet Savcıları Selim Berber, İlyas Erbay, Güner Aydemir, Azmi Çağatay Bilgin, Taner Aksakal, Fatih Karabacak, Atilla Polat, Ömer Oğuzhan Acar, Ahmet Sakman, Fatih Güngör, Alp Tekin Yıldırım ve Fatih Güngör başka illere atandı.

Bursa 3. İcra Mahkemesi Hakimi Önder Kanyılmaz Antalya Hakimliği’ne, Bursa 7. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Yahya Kemal Akbaş İzmir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na eşi hakim Feyza Akbaş Karşıyaka Hakimliği’ne tayin oldular. Balıkesir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Kemal Yılmaz, Bursa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na atandı.

Atama HSYK resmi web sitesinden duyurulurken sitede yer alan açıkamada, “2016 yılı adli ve idari yargı ana kararnamelerine ilişkin çalışmalar, 05 Haziran 2016 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlanmıştır. 2016 yılı adli ve idari yargı ana kararnameleri, meslektaşlarımızın eşlerinin atamaları ve çocuklarının öğrenim durumlarını planlayabilmeleri amacıyla, ilan edilen takvime uygun olarak açıklanmıştır. Kararname sonrası adli ve idari yargıda boş kalan kadrolara gerçekleştirilmesi planlanan kur’a kararnameleri ile atamalar yapılacaktır. Meslektaşlarımızın görev yerlerinden ayrılmalarına ilişkin tebligatlar kararname takviminde belirtildiği üzere 15 Haziran 2016 tarihinden itibaren gönderilecektir. Ataması yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, kararnamelerin meslektaşlarımızın ailelerine, yargı teşkilatına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz” ifadelerine yer verildi..

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X