Bursa’ya 46 milyon lira sağlık ödeneği

Bölgesel nitelikte hizmet verecek Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi Merkezi ve Gemlik Devlet Hastanesinin yeni binasının tefrişatı ve tıbbi cihazlar için yaklaşık 46 milyon TL’lik ödenek tahsis edildi.

Bursa’ya 46 milyon lira sağlık ödeneği

Cihaz alımıyla ilgili Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunda düzenlenen toplantıya TKHK Tıbbi Cihaz Planlama Daire Başkanı Umut Doğan, Bursa Kamu Hastaneler Birliği İdari Hizmetler Başkanı Op.Dr. Muhammed Günaydın, Gemlik Devlet Hastane Yöneticisi Uz.Dr.Şahmeran Çelenkoğlu, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastane Yöneticisi Doç.Dr. Soner Cander ve diğer yetkililer katıldı.

Yeni açılacak sağlık tesislerinin ihtiyacı olan en son teknolojik cihazları kazandırma gayreti içinde olduklarını belirten İdari Hizmetler Başkanı Op.Dr.Günaydın, “Hastanelerimizin ekipman ihtiyaçlarının yer aldığı talep listesi ile Ankara’da gerçekleşen tıbbi cihaz ve planlama toplantısına katıldık. Talep ettiğimiz cihazlar Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından kabul edilerek Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi Merkezi için 33 milyon 572 bin 750 TL’lik, Gemlik Devlet Hastanesi 12 milyon 125 bin 750 TL’lik cihaz ve hastane tefrişat alımı için ödenek tahsisinin onayı gerçekleşti. Bursa ve Gemlik halkına bir armağan olarak gördüğümüz tıbbi cihaz ve demirbaşların temin edilecek olmasından büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X