Bursa’ya değer katacak projelerde sona yaklaşıldı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) kente kazandırmaya hazırlandığı Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi, İleri Kompozit Mükemmeliyet Merkezi ile Türkiye’nin en büyük Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi’nin yeni hizmet binası

Bursa’ya değer katacak projelerde sona yaklaşıldı

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 2015 yılının Aralık ayında DOSAB’taki BUTGEM yerleşkesinin yanında temeli atılan ve hızla yükselen projeleri dün yerinde inceledi. Yeni projelerin kente büyük değer katacağını ifade eden Burkay, her iki binanın da büyük ölçüde tamamlandığının altını çizdi. Burkay, 13 bin metrekarelik kapalı alanda faaliyet gösterecek olan Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi ile tekstil sektörünün sürdürebilir büyümesine liderlik edeceklerini dile getirdi. 

 

Tekstil Mükemmeliyet Merkezi ile birlikte ‘Moda ve Tasarım Merkezi’ ve ‘Kompozit Merkezi’nin de bulunacağını söyleyen Burkay, ”Uzay ve savunma tekstilleri, spor tekstilleri, kompozit malzemeler, ev teknik tekstilleri, jeotekstiller ve giyim teknik tekstilleri gibi alanlarda bin 100’ün üzerinde test yapabileceğiz. Merkezde oluşturacağımız Ar-Ge atmosferiyle hedeflerimize ulaşma noktasında çok değerli bir projeyi hayata geçirmiş olacağız” dedi.

EYLÜLDE AÇILIŞI YAPILACAK

Burkay, 65 ayrı meslekte sınav ve belgelendirme hizmeti ile alanında Türkiye’nin en büyük kuruluşu olan Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Kuruluşu’nun (BTSO MESYEB) yeni hizmet binasına ilişkin çalışmaları da yakından inceledi. Bin 240 metrekarelik alana kurulacak olan yeni hizmet binasında modern eğitim ve sınav alanlarının yer alacağını ifade eden Burkay, MESYEB’in yeni hizmet binasıyla faaliyetlerini daha etkin ve verimli bir biçimde sürdüreceğini söyledi. Burkay, Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi ve İleri Kompozit Mükemmeliyet Merkezi ile Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi’nin yeni hizmet binasının açılışını eylül ayı içerisinde yapacaklarını da sözlerine ekledi.    

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X