Bursa’yı keşfederek Türkçe öğreniyorlar

Türk aile yaşamı, Türk kültürü ve Türkçe öğrenmek amacıyla Bursa’da bulunan Amerikalı lise öğrencileri, Osmanlı İmparatorluğundan günümüze Bursa’nın gelişim aşamalarını tanıma fırsatı buldu.

Bursa’yı keşfederek Türkçe öğreniyorlar

International Services in Education (ISE) , NSLI – Y ve Bursa Büyükşehir Belediyesi organizasyonu ile Bursa kültürel mirasını oluşturan tüm önemli yerleri ziyaret ederek 9 Ağustos’a kadar Bursayı tanıma fırsatı bulacak Amerikalı lise öğrencileri, Türk kültürü, aile yapısı ve Türk dilini öğrenmeye çalışıyor.Türkçe öğrenimi yanı sıra 3 kültürel ve 3 sosyal sorumluluk projesinde yer alacak öğrenciler Bursa’yı keşfetmeye devam edecek.

Bu yıl dördüncü kez düzenlenen organizasyonda Koordinatör Kemal Alton ve Ruby O ‘ Connor’ın rehberlik ettiği 15 Amerikalı öğrenci İnkaya Tarihi Çınar başta olmak üzere Yeşil Camii, Yeşil Türbe, Ulu Camii, Tophane, Osman Gazi, Orhan Gazi Türbeleri gibi Osmanlı İmparatorluğuna yıllarca başkentlik etmiş Bursa’nın tarihi yerlerini ziyaret etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X