BUSİAD VE BUİKAD’dan ‘küresel’ imza

Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği (BUSİAD) ile Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni (Global Compact) imzaladı.

BUSİAD VE BUİKAD’dan ‘küresel’ imza

ASLIHAN AYDIN

 

BUSİAD Evi’nde önceki gün gerçekleştirilen imza töreninde konuşan BUSİAD Başkanı Günal Baylan, ‘Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni 38’inci yılını dolduran BUSİAD’ın kuruluşu ile örtüşmüş bir yapı olarak gördüklerini söyledi. 

BUİKAD Başkanı İpek Yalçın de, “Sürdürülebilir bir kalkınmanın gerçekleştirilmesi insan haklarına saygılı, farklılıkların avantajlarını iyi kullanabilen, kadın ve erkek eşitliğine önem veren bir toplum olmamıza bağlıdır. Bu nedenle sözleşmeyi imzalamaya karar verdik” diye konuştu. Global Compact Türkiye Sorumlusu Melda Çele ise Bursa’nın kendileri için stratejik öneme sahip olduğunu ifade ederek, “Burada atacağımız bir adım Türkiye sanayisi için atacağımız 10 adım anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X