BUSKİ`den dev yatırım

Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü`nün 2015 mali yılı tahmini bütçesi Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı`nda oylamaya sunuldu.

BUSKİ`den dev yatırım
Buna göre BUSKİ’nin 2015 yılı tahmini bütçesi 924 milyon TL olarak kabul edildi. 924 milyon TL’lik bütçeden 568.2 milyon TL’lik kısmının yatırımlara ayrıldığını belirten BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, 2015’te de sorunlarından arındırılmış sağlıklı altyapı hedefiyle çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı.
 
2015 yılında 500 kilometrelik içme suyu isale hattı ile 105 kilometrelik yağmur suyu kanalı ve 200 kilometrelik de kanalizasyon hattını hizmete sunmayı hedeflediklerini ifade eden Çetinavcı, “Bütün bunlar için yatırım bütçesinden içme suyu hizmetlerine 88.5 milyon TL, kanal ve yağmur suyu gideri hizmetleri için de 178 milyon TL’lik yatırım tutarı ayrıldı” diye konuştu.
 
Bütçeden çevre yatırımları için 121 milyon TL ayrıldığını belirten Çetinavcı, 2015 yılında arıtma tesislerinden çıkan arıtma çamurunun bertarafı tesisinin ihalesinin sonuçlandırılarak tesislerin yapımına başlanacağını vurguladı. Çetinavcı, Kurşunlu-Gemlik-Mudanya Atıksu Arıtma Tesisleri, Kumla-Akçalar-Nilüfer Atıksu Arıtma Tesisleri ile Kurşunlu-Kumla Derin Deniz Deşarjı’nın da hizmete sunulacağını sözlerine ekledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X