BUSMEK’in 11. yıl gururu

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) tarafından hazırlanan ‘BUSMEK 11. Genel Sergisi’, Merinos AKKM’DE izlenime açıldı.

BUSMEK’in 11. yıl gururu
HABERİ PAYLAŞ

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) kursiyerlerinin el emeği ürünlerini gözler önüne sunan ‘11. Genel Sergi’, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) gerçekleştirilen törenle izlenime açıldı. 150 bin kursiyere eğitim vermenin gururunu taşıyan BUSMEK’in sergisinde bu yılki tema ‘Geometrik Formlar Modern Esintiler’ olarak belirlendi. Yıl boyunca 40 branşta eğitim alan kursiyerlerin el emeği göz nuru 2500 eserinin yer aldığı sergiye sanatseverler de yoğun ilgi gösterdi. Serginin açılış törenini ekranların sevilen yüzü İkbal Gürpınar sunarken, programa Mehter Takımı’nın konseri damgasını vurdu.

İSTİHDAMA KATKI

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç, programda yaptığı konuşmada, BUSMEK’in yaşam boyu eğitim anlayışıyla Bursalıların pek çok alanda sanat ve mesleki eğitim ihtiyaçlarına çözüm olduğunu söyledi. BUSMEK’in yola çıktığı 2006 yılından bu yana, kentin kalifiye eleman ihtiyacına cevap verdiğine de işaret eden Ödünç, “BUSMEK’te kursiyerler bir yandan sanatsal ve mesleki eğitim alırken, diğer taraftan sosyal yaşamda da olumlu kazanımlar sağlıyor. BUSMEK, piyasaya hem yeni girişimciler kazandırıyor, hem iş dünyasının nitelikli işgücü ihtiyacına ve ekonomiye de katkıda bulunuyor” diye konuştu. Ödünç, BUSMEK ile emeğin istihdama dönüştüğünü de sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Başkanvekili Ödünç ile protokol üyeleri, BUSMEK’te eğitim alarak, kazandıkları bilgi ve deneyimi iş yaşamında da geliştiren kursiyerlere sertifikalarını verdi. Başkanvekili Ödünç, protokol üyeleriyle birlikte serginin açılış kurdelesini kestikten sonra sergiyi gezdi ve eserleri ilgiyle inceledi. Törene ilçelerin belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, kursiyerler ve aileleri de katıldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X