Buttim kavşağında inşaat başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İstanbul yolundaki trafiği rahatlatmak için çalışmalarına hız verdi. İlk etapta Buttim Kavşağı`nda inşaat çalışmaları başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 6 milyon liraya mal olacak Buttim Yoncalı Kavşağı`nı 3 ay

Buttim kavşağında inşaat başladı
Yatırım bütçesinin üçte ikisini ulaşıma ayıran Büyükşehir Belediyesi, Yalova yolundaki çalışmalarla trafik yoğunluğunu büyük ölçüde azaltmayı hedefliyor. Bursa’nın yaşanabilir bir kent ulaşılabilir bir kent olması için çalışmalarını hızla devam ettirdiklerini ifade eden Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, “Yalova Yolu Bursa’nın trafik açısından en önemli bölgesi. Bu girişte de artık hummalı bir çalışma başlatıldı. Ankara yolu baştan başa kavşaklarla donatıldıysa, vatandaşlar Kestel’den Görükle’ye kadar hiç trafik lambalarına takılmıyorsa ise aynı çalışmaları Yalova yolunda da gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
 
RAYI SİSTEM OTOGAR’A KADAR GELECEK
 
Yılladır bu kavşağın sıkıntıları konuşulduğu ifade eden Altepe, sonunda karayolları ile hummalı bir çalışmanın içerisinde olduklarını kaydetti. Çevre düzenlemeleri ve geçiş yollarını belediye olarak üstlendiklerini vurgulayan Altepe, “Kent Meydanı, Beşyol, Buttim, Panayır kavşaklarıyla İstanbul yolunda kesintisiz ulaşım başlıyor. Bunun ilk ayağı olan Buttim kavşağında çalışmalar başladı. Benim de birkaç defa tehlike atlattığım Özdilek Kavşağı kapanacak. Kent merkezinden gelip geri dönmek isteyen vatandaşlarımız hiçbir lambaya takılmadan bu kavşaktan geri dönüşlerini sağlayabilecek. Sırası ile bu köprüleri ve kavşakları gerçekleştirdikten sonra raylı sistem de Yalova yoluna getirilecek. Vatandaşlarımız raylı sistemle kentin merkezinden otogara kadar ulaşmış olacak” dedi.
 
 
Bursa trafiğinin yapılacak olan kavşaklarla beraber önemli ölçüde rahatlayacağını ifade eden Altepe, 6 milyonun üzerinde maliyeti olan Buttim kavşağının 3 ay içerisinde hizmete gireceğinin müjdesini verdi. Altepe son olarak Yalova yolundaki bütün trafik lambalarının ise yapılacak olan kavşaklarla beraber 1 yıl içerisinde kaldırılacağını ifade etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X