Bütün gözüm emeklilerde

Seçim çalışmalarını Ankara’da sürdüren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Dikmen’e giderken Eryaman Sosyal Tesisleri’nde çay içip vatandaşla sohbet etti.

Bütün gözüm emeklilerde

Bir seçmenin, “Tüm emeklilerin gözü sizde” demesi üzerine Kemal Kılıçdaroğlu, “Benim de bütün gözüm emeklilerde, 12 milyon küsur emekli var” dedi.

 

Bir vatandaşın ‘sandık güvenliğiyle’ ilgili sorusu üzerine de Kılıçdaroğlu, parti olarak ellerinden geleni yaptıklarını, herkesin sandıklara sahip çıkması gerektiğini söyledi. 

“CHP’nin Etimesgut’u alamaması acı’ diyen bir vatandaşa da Kılıçdaroğlu, ‘Yolda gelirken ben de onu söyledim, nasıl kaybettik, evet. Orada kabahat Etimesgut’ta değil, bizde, ben onu biliyorum. Onu telafi edeceğiz’ yanıtını verdi. 

Daha sonra parti otobüsünden halkı selamlayan ve Keklikpınarı Mahallesi’nde seçmene hitap eden Kılıçdaroğlu, Türkiye’de her kesimin sorunu olduğunu belirterek, “Bütün sorunları çözecek tek bir adres var, o adres CHP. İnşallah Türkiye’yi çağdaş uygarlığa biz ulaştıracağız, bu ülkede barışı, kardeşliği, dostluğu biz sağlayacağız” diye konuştu.

CHP’nin iktidarında, hiçbir ayrım yapmadan bütün yurttaşları kucaklayacaklarını, işsizliği, yoksulluğu, yasakları bitireceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıracaklarını kaydetti. 

BAŞBAKAN KEMAL SLOGANLARI

Vatandaşların, ‘Başbakan Kemal’ sloganları atması üzerine Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Başbakanlığa gitmenin yolu, bir yurttaşımızı ikna edip sandığa götürmek. Diyebilir ki vatandaşımız ‘niye?’. Ona şunu söyleyin; ’13 yıldır kredi açtık, 13 yılın sonunda 6 milyon 200 bin işsizimiz, 17 milyon yoksulumuz, ayda bin liranın altında alan 8 milyon emeklimiz var. Gel kardeşim, yeni bir başlangıç yapalım, yaşanacak bir Türkiye’yi beraber kuralım, hayata geçirelim.’ İkna ederseniz, yolumuzu açacağız, güzel, yaşanacak bir Türkiye’yi yeniden kuracağız. İşsizliğin, yoksulluğun, yasakların ne olduğunu, esnafın, çiftçinin, atama bekleyen öğretmenin durumunu biliyorum. Türkiye’de her kesimin sorunu var. Bütün sorunları çözecek tek bir adres var, o adres CHP. İnşallah Türkiye’yi çağdaş uygarlığa biz ulaştıracağız, bu ülkede barışı, kardeşliği, dostluğu biz sağlayacağız. İnşallah bu güzel ülkede işsizliği de yoksulluğu da tarihe biz gömeceğiz, sizin desteğiniz, gücünüzle.”

Kılıçdaroğlu, konuşmasını tamamladıktan sonra, vatandaşlara karanfil attı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X