Büyük dönüşümde yıkım zamanı

Emniyet Sitesi 26 bloktaki dönüşüm, eski binaların yıkımıyla başladı.

Büyük dönüşümde yıkım zamanı
HABERİ PAYLAŞ

Bulvar Lotus ismiyle hayat bulacak yeni projenin çalışmaları Özgür Kavaklı İnşaat ve Coldwell Banker Kristal Gayrimenkul işbirliğinde yürütülüyor.

Bursa’da tek kalemde en fazla yıkımın yapıldığı proje olarak dikkat çeken Bulvar Lotus’ta, 13 blok içerisinde 416 dairenin yanı sıra, 7 bin 500 metrekare ticari alan ve 8 bin metrekare sosyal donatı alanı ve yeşil alan bulunacak.

Özgür Kavaklı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Kavaklı, projenin 20 bin metrekare alan üzerine gerçekleşeceğini belirterek, ”15 bin metrekare kapalı otopark yapacağız. En önemlisi içerisinde 8 bin metrekare orman bulunacak. Burası Nilüfer’in çiçeği olacak” dedi.

Coldwell Banker Kristal Gayrimenkul’un Kurucu Ortağı Mustafa Özdemir de, Bulvar Lotus’un klasik ve modern mimariyi harmanlayan özel bir proje olduğunu kaydetti. Konut sahiplerinin bulvarda yaşamanın avantajlarını hissedeceğini dile getiren Özdemir, söz konusu projenin kentsel dönüşüm algısını değiştireceğine dikkati çekti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, deprem yıkmadan ve kendisi üzerimize yıkılmadan binaları yenilemek amacıyla yola çıktıklarının altını çizdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X