Büyükorhanlı öğrencilerden anlamlı davranış

Büyükorhan ilçesinde bulunan Çok Programlı Anadolu Lisesi Metal Teknolojisi öğrencileri, kışın sokakta barınacak yer bulmakta zorlanan sokak hayvanları için atık malzemelerden kedi ve köpek kulübeleri yapıyor.

Büyükorhanlı öğrencilerden anlamlı davranış
HABERİ PAYLAŞ

Projelerini sınıf öğretmenlerine aktararak hayata geçiren öğrenciler çevreden metal ve tahta malzemeleri toplayarak kulübe yapmaya başladı.

Bununla da yetinmeyen gençler, her kulübeyi bir sınıfa verdi ve o kulübede yaşayan hayvanların bakımının da o sınıfa ait olması kararlaştırıldı.

‘ONLARIN BİZE İHTİYACI VAR’

Okulun öğrencilerinden Sibel Kaya, sokak hayvanlarına sağlıklı yaşam alanları oluşturmak istediklerini ifade ederek, ‘Sokak hayvanlarını görünce onların bize ihtiyacı olduğunu düşündük ve onların daha temiz bir hayat sürmesi için böyle bir projeye imza attık’ diye konuştu. Metal Teknolojisi Alan Şefi Kemal Kök ise, öğrencilerinin projelerine destek olduklarını belirterek, ‘Bu uygulama ile öğrencilerimize hayvan sevgisi kazandırmayı, aynı zaman da sıfır atık projesine yönelik atık metal ve tahta malzemeleri kullanarak geri dönüşümün önemini anlatmayı arzu ettik. Okulumuzun idaresi ve öğretmenleri olarak çok mutluyuz’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X