‘Büyükşehir yerli üretime omuz veriyor, kutluyorum’

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi yerli üretime verdiği destekten dolayı kutladı.

‘Büyükşehir yerli üretime omuz veriyor, kutluyorum’

AYŞEGÜL GÜRAL AKTÜRK

 

Büyükşehir Belediyesi ile Durmazlar Makine arasında raylı sistemlerle ilgili protokol imzalandı. Dün gece Hilton Otel’de gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Bakan Işık, kamu alımlarının ülkelerin kalkınmasında kilit rolde olduğunu belirterek, ”Bugün kamu alımlarının bir sektörü Türkiye’de nasıl canlandırabileceğine çok güzel örnek teşkil eden imzalar atacağız. Dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanımıza hükümetimiz adına teşekkür ederim. Belediyemizin yerli üretime omuz veren bir anlayışı var, kutluyorum. Bir başka tebrikim de Durmazlar’a” dedi.

BURSA’YI ÖRNEK ALIN

Gelecek 10 yıl içinde 12 milyar liralık raylı sistem yatırımı yapılacağını dile getiren Işık, bunun yerli üretimle yapılmaması halinde tüm kazancın yurtdışına gideceğini kaydetti. 

Işık, ”Umarım Belediye Başkanımızın bu tavrı tüm belediye başkanlarımıza örnek olur. Buradan tüm belediye başkanlarımızı Bursa’yı örnek almaya davet ediyorum” diye konuştu. Vali Münir Karaloğlu da, Altepe’yi kutladı ve ekledi: “Yıllar sonra birileri çıkıp da, Recep Altepe Belediye Başkanımız bu şehre ne yaptı diye soracak olacaksa akla ilk gelecek cevap Türkiye raylı sistemler üretmeye başladı olacak.”

TARİHİ BİR GÜN

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, törende yaptığı konuşmada, Bursa açısından tarihi bir gün olduğunu belirterek, ”Metro ve tramvay araçlarının protokol imza törenini yapıyoruz. 72 araçlık bir ihale ve bizim açımızdan önemliydi. Gerçekten mutlu ve gururluyuz. Bizler Bursalılara verdiğimiz sözü tuttuk. Bu atılan adımlarla birlikte Türkiye’den dünya çapında firma çıkacak” dedi. Durmazlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz ise, “2008 yılında dünyada kriz olunca herkes önlem almaya başladı. Büyükşehir Belediye Başkanımızda o sıra yerli tramvay ve metro yapacak bir babayiğit arıyordu. Bizde bu işe talip olduk” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X