Büyükşehir’den ilçelerde bilim hizmeti

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’ne (BTM) gelemeyen öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Bilim Her Yerde’ projesiyle bulundukları bölgelerde deney imkanına kavuşuyor.

Büyükşehir’den ilçelerde bilim hizmeti

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BTM’yi ziyaret ederek Genel Koordinatör Rıfat Bakan’dan ‘Bilim Her Yerde Projesi’ ve gezici Bilim Tırı’yla ilgili bilgiler aldı. Başkan Altepe, konuya ilişkin açıklamasında, imalat aşaması tamamlanan Bilim Tırı’yla BTM’ye gelemeyen öğrencilerin ayaklarına kadar gidip onlara eğitim vermeyi planladıklarını söyledi. 

BTM’ye çevre il ve ilçelerden her gün binlerce öğrencinin geldiğini ve burada kurumun tüm imkanlarından istifade ettiğini belirten Başkan Altepe, “Tabii ki herkes buraya gelemiyor. Onun için bizler de gezici bir Tır ürettik. Sahip olacağımız bu Bilim Tırı’yla birlikte 17 ilçenin farklı bölgelerinde yıl boyunca sürekli dolaşmış olacağız” dedi.  Gezici Bilim Tırı’nın gittiği yerlerde okul bahçelerine konuşlanacağını ve gidilen bölgelere çeşitli deney düzeneklerinin kurulacağını ifade eden Başkan Altepe, kurulan düzeneklerle birlikte fen bilimlerine, matematik, fizik ve kimya alanlarına yönelik çalışmaların deneylerinin yapılabileceğini anlattı. 

Böylelikle BTM’ye gelemeyenlerin ayaklarına gitmiş ve onların da bu imkanlardan istifade etmesini sağlamış olacaklarını söyleyen Başkan Altepe, “Bu hizmeti vereceğiz ki herkes bundan yararlanabilsin. Kendi çalışmalarını deneyerek pekiştirsin. Kimse teorik bilgilerin esiri olmasın. Bildiklerini pratiğe dönüştürebilsin. Eğitim dünyamız, Bursamız için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X