Büyükşehir’den Karataş’ta Ramazan Şenliği

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Ramazan Şenlikleri” programı kapsamında Karataş’ta binlerce kişiye iftar yemeği verildi. İftar progra…

Büyükşehir’den Karataş’ta Ramazan Şenliği

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Ramazan Şenlikleri” programı kapsamında Karataş’ta binlerce kişiye iftar yemeği verildi. İftar programına gelişinde Karataşlılar tarafından ilgiyle karşılanan Başkan Hüseyin Sözlü, diğer Müslüman ülkelerde yaşanan iç savaşlara değinerek herkesi Türkiye’nin yanı başındaki coğrafyada yaşanan ızdırapların dinmesi için dua etmeye davet etti. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ’Ramazan Şenlikleri’nin dün akşamki durağı Karataş ilçesiydi. Adana Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının yanı sıraKarataş Kaymakamı Mustafa Kılıç, Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş, MHP Karataş İlçe Başkanı Yılmaz Öztürk, belediye bürokratları ve Karataşlıların katıldığı iftar yemeğinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü katılımcılara hitap etti. AĞIZ TADIYLA BİRLİKTEYİZ Mübarek Ramazan Ayı’nın manevi ikliminde Karataşlılar ile bir arada olmanın bahtiyarlığını yaşadıklarını ifade eden Başkan Hüseyin Sözlü, “Cenab-ı Allaha şükürler olsun ki, bir Ramazan ayında daha memleketimizde, yurdumuzda ağız tadıyla sizlerle bir aradayız. Tabi ki bunlar küçümsenecek şeyler değil. İnsan bunun kıymetini yanı başında, kendi coğrafyasında komşularını gördüğü zaman daha da iyi idrak ediliyor. Hayatta şükredeceğimiz şeyler çok. Cenab-ı Allah, yanı başımızda yaşanan ızdırapların dinmesi için Ramazan’da tuttuğumuz oruçları, yaptığımız bütün ibadetleri yüce katında kabul etsin. Allah şahittir ki, ben her duamda bunu diliyorum. İnsan yanı başında din kardeşlerinin içine düşmüş olduğu durumu görünce tabi ki üzülmeden edemiyor” diye konuştu. RAMAZAN AYI’NIN HUZUR İKLİMİNDE Aklın ileri görmeyi ve yapılanın farkında olmayı beraberinde getirdiğine dikkat çeken Başkan Sözlü, sözlerine şöyle devam etti: “En azından ülkemizde o kötü tablolar yok, buna seviniyoruz. Çok şükür ki; Karataş’a geliyor, siz değerli hemşehrilerimizle kendi bayrağımız altında Ramazan Ayı’nın bu huzur ikliminde bir arada olmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Tabi ki, bunu da bize çok görenler, ülkemizi söz konusu tabloya benzetmek isteyenler var. Cenab-ı Allah onları da muvaffak etmesin. Bu milleti de feraset sahibi Müslümanların yurdu olarak kılsın. Cenab-ı Allah daha nice Ramazanlar’da, nice bayramlarda ağız tadıyla sizlerle bir araya gelmeyi nasip etsin. Hepinizi saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum.” GELENEKSELDEN GÜNÜMÜZE Dualarla ve Kuran’ı Kerim okunması ile başlayan iftar programı, Hacıvat- Karagöz gösterisi ve şiir dinletisi ile devam etti. Tasavvuf Müziği ve ilahiler eşliğinde Sema gösterisinin de yapıldığı akşamda özellikle Akdeniz Mehter Takımı’nın çaldığı eserler ve savaş canlandırması katılımcılar tarafından büyük ilgiyle izlendi. Gece boyunca “aşlama” adıyla bilinen meyan kökü suyu da dağıtıldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X