Büyükşehir’den şehit ve gazilerin çocuklarına bisiklet

Bursa Büyükşehir Belediyesi, şehit ve gazi çocuklarına bisiklet hediye etti.

Büyükşehir’den şehit ve gazilerin çocuklarına bisiklet

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şubesi’nce belirlenen 150 çocuğa bisiklet hediye edildi. Belediye Başkanı Recep Altepe, Merinos Parkı’ndaki törende, Bursalı şehitlerin ve gazilerin çocuklarına bisiklet hediye ederek moral verdi. 

Başkan Altepe, gençlerin spora teşvik edilmesinin önemine dikkati çekerek, “Sağlıklı kent ve toplum için sağlıklı fertler yetiştirmeyi önemsiyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak 150 gencimize daha bisiklet hediye ediyoruz. Bursa’nın tüm değerlerine sahip çıkıp kentlilik bilinciyle adım atmalıyız. Gençlerimizin mutlu, sporcu, sağlıklı, vizyon sahibi ve bilinçli bireyler olarak yetişmelerini çok önemsiyoruz” dedi.

“BUGÜNLERE KOLAY GELİNMEDİ”

Başkan Altepe, şehitlerin ve gazilerin değerine işaret ederek, “Bugünlere kolay gelinmedi. Bu vatan için bu toprağa çok can düştü. Şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet, saygı ve şükranla anıyoruz. Bu cennet vatanı bizlere emanet eden şehitlerimize, gazilerimize, geçmişimize ve tarihimize sahip çıkıyoruz. Bu ülkede her zaman olduğu gibi bundan sonra da bu bayrak, en gür şekilde dalgalanmaya devam edecek” diye konuştu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Metin Şenol da her zaman derneğe destek olan Başkan Altepe’ye çocuklara bisiklet hediyesinden dolayı teşekkür etti. Çocuklar da teşekkür ettikleri Başkan Altepe ile anlamlı günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. Törene, Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ile Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve vatandaşlar katıldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X