Büyükşehir’den terminale cami

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, şehirlerarası otobüs terminalinin eksikliklerinin giderilmesi ve gelişiminin devam etmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini bildirdi.

Büyükşehir’den terminale cami
HABERİ PAYLAŞ

Otobüs terminali için esnafın ve halkın cami talebi olduğunu belirten Başkan Altepe, “Otogar içerisinde bulunan mescidin yeterli olmadığı, Cuma namazlarının da kılınabileceği bir cami ihtiyacı bize iletildi. Başta otogar esnafı olmak üzere halkımızın talebiydi. Biz de bununla ilgili proje çalışmalarına başladık ve tamamladık. İnşallah birkaç gün içerisinde kazmayı vurup, en kısa zamanda caminin yapımını gerçekleştireceğiz” dedi.

Başkan Altepe, yapılacak caminin geleneksel izleri taşıyan modern bir mimariye sahip olacağını vurguladı. 600 metrekare taban alanına sahip caminin asma katı ve kullanılacak tüm malzemeleriyle birlikte özellikli bir yapı kimliğine bürüneceğini vurgulayan Başkan Altepe, “Otobüs terminalinin en güzel mekanlarından biri olacak. Bölgeye ve Bursa’ya değer katacak” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X