Büyükşehir’e dev yatırım bütçesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 yılı mali bütçesi, 2 milyar 375 milyon TL olarak belirlendi. CHP ve MHP’li üyelerin ret oyu kullandığı mali bütçe, AK Parti’li üyelerin ‘evet’ oyuyla kabul edildi.

Büyükşehir’e dev yatırım bütçesi

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kasım ayı üçüncü oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç başkanlığında yapıldı. Ankara Yolu’ndaki yeni belediye binası meclis salonunda gerçekleşen oturumda, Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 yılı mali bütçesi oylandı. Büyükşehir Belediyesi Mali İşler Daire Başkanı Cavit Çalı, toplantı içerisinde bütçe kararnamesini okuyarak meclis üyelerini detaylar hakkında bilgilendirdi. Yapılan oylamada, CHP ve MHP parti grupları gelirler için ‘evet’ giderler için de ‘hayır’ oyu kullandı. AK Partili üyeler, 2017 mali yılı bütçesi için ‘evet’ oyu vererek, tasarının oy çokluğuyla meclisten geçmesini sağladı. 

 

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç, 2017 bütçesinin hayırlı olmasını diledi. Bütçede gelirlerin 2 milyar 195 milyon TL olarak belirlendiğini kaydeden Başkanvekili Ödünç, giderlerin de 2 milyar 375 milyon TL olarak öngörüldüğünü ifade etti. Aradaki 180 milyon TL’lik farkın borçlanma yoluyla giderileceğini ve bütçe dengesinin tam anlamıyla sağlanacağını belirten Başkanvekili Ödünç, alınan kararların hayırlı uğurlu olmasını diledi. 

 

Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı üçüncü oturumu öncesinde, BUSKİ’nin 2017 yılı bütçe toplantısı da gerçekleşti. BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı’nın meclis üyelerine hitaben söz alıp detaylı bilgiler verdiği toplantıda, kurumun 2017 gelir bütçesi 1 milyar 80 milyon, gider bütçesi de 1 milyar 185 milyon TL olarak açıklandı. Aradaki 550 milyon TL’lik farkın bankalar yoluyla borçlanma yapılarak giderileceği kaydedildi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X