Büyükşehir’in araç filosu daha da güçlendi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, belediyenin araç filosunun günden güne güçlendiğini ve bu sayede kentin her köşesine hizmetleri ulaştırmanın daha da kolaylaştığını söyledi.

Büyükşehir’in araç filosu daha da güçlendi
HABERİ PAYLAŞ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin Demirtaş şantiyesindeki araç parkında incelemelerde bulundu. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet filosuna yeni eklenen modern araçları inceleyerek, “Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak kentin daha yaşanabilir bir kent olması, hizmetlerin en güzel şekilde gerçekleşmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bütünşehir uygulamasıyla artık 17 ilçeye hizmet veren bir belediye olarak ilçelere aktif hizmetlerin ulaştırılabilmesi ve zaman kaybının yaşanmaması için tüm bölgelerde şantiyeler oluşturuyoruz. Şu an 10 noktamıza belediyesi olarak hizmet ediyoruz. Artık şantiye tek noktada değil, 10 ayrı merkezde hizmet veriyor” diye konuştu.

Her hafta yeni araçların ve iş makinelerinin bölgelerde faaliyete başladığını aktaran Başkan Altepe, “Kanal kazıcı, kırıcı ve yükleyici makineler de araç parkımızda yerini aldı. Bunlar en önemli ve yoğunluklu çalışılan iş makineleri. Bu 10 araç Büyükşehir’in makine parkına ilave edildi. Tanesi yaklaşık 300 bin lira toplamda 3 milyon lira olan bu makineler tüm ilçelerde hizmet edecek. Bu çalışmalar, ‘bütünşehir’ uygulamasının önemini ve güçlü bir yerel yönetimin tüm bölgelere nasıl hizmet götürdüğünün en güzel kanıtı olacak” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin en kaliteli, gelişmiş ve fonksiyonel araçlarıyla kazı, yükleme ve kırılması gereken taşların da rahatça kırılabilmesi gibi her türlü çalışmanın yapılabileceğini ifade ederek, “Eskiden kepçelerle yapılan çalışmalarda zaman zaman büyük hasar oluyordu. Şimdi ise modern, çağdaş ve en kaliteli araçlarla bu durumun da önüne geçilmiş oluyor” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X