‘Büyükşehir’in gücü 17 ilçede de hissedilecek’

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin araç filosunun her geçen gün güç kazandığını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak en kaliteli ekip ve ekimanlarla kentin en ücra köşelerine dek hizmetlerimizi ulaştırıyoruz. Büyükşeh

‘Büyükşehir’in gücü 17 ilçede de hissedilecek’
HABERİ PAYLAŞ

Bursa’yı sağlıklı bir geleceğe taşıyan hizmetlere imza atan Büyükşehir Belediyesi, ekipmanlarını da her geçen gün güçlendirmeye devam ediyor. Bursa’nın tüm mahallelerine hizmetlerini ulaştıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte Büyükşehir’in araç filosuna yeni eklenen iş makinelerini inceledi.

​Başkan Altepe, ‘Bütünşehir’ uygulamasıyla birlikte 17 ilçede 1070 mahalle ve köyde hizmetlerin sürdüğünü ifade ederek, “Bu çalışmalar için Bursa’da toplam 10 ayrı şantiye oluşturduk ve bu sayı yakında 12’ye çıkacak. Her şantiyede ayrı iş makineleriyle ayrı sistemler kuruldu. Bu ekip, ekipman ve makine donanımlarıyla birlikte artık şantiyelerimizdeki araçlar o bölgelerde hizmet veriyor. Yani İznik’te çalışan bir makinenin ertesi gün bir başka ilçeye gitmesi durumu ortadan kalkmış oluyor” diye konuştu.

“ŞANTİYELERİMİZİ CANLANDIRIYORUZ”

Tüm ilçelerdeki şantiyelerin bulundukları bölgeye hizmet verecek olmasının önemini vurgulayan Başkan Altepe, “Kaliteli hizmet amacıyla şantiyelerimizi canlandırıyoruz. Her 10 günde bir yeni makinelerimiz geliyor. Asfalt frezesi, silindirler ve kazıcı yükleyici iş makinelerinden oluşan toplam 4 milyon TL değerindeki 13 yeni araç filoya katıldı” dedi.

Başkan Altepe, Alman malı olan asfalt frezesinin mevcut asfaltların tekrar kullanılabilir hale getirilmesinde önemli bir araç olduğunu ve kendi maliyetini de kısa sürede amorti edebildiğini söyledi. 6 adet Amerikan malı kazıcı yükleyici araçlarla, 4’ü büyük toplam 6 tane de silindir alındığını ifade eden Başkan Altepe, büyük silindirlerin asfalt yapımında, küçüklerin de tamir işlerinde kullanılabileceğini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak kaliteli hizmeti en iyi makinelerle halka sunuyoruz. Hizmetlerimizi kentin en ücra köşesine dek ulaştırmayı hedefliyoruz. Büyükşehir’in farkı 17 ilçede de hissedilecek” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X