Büyükşehir’le eğitime ulaşmanın engeli yok

Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’de bir ilk olarak uygulanan Bursa Engelsiz Mobil Eğitim Projesi (BENMEP) kapsamında engelli vatandaşlar nitelikli iş gücü haline geldi.

Büyükşehir’le eğitime ulaşmanın engeli yok

Özel donatımlı otobüslerle, uzman personel eşliğinde mahalle mahalle gezerek, engelli vatandaşlara bilgisayar eğitimi verilmesi amacıyla başlatılan Bursa Engelsiz Mobil Eğitim Projesi’ne katılan her geçen gün artıyor. 2015 yılı içinde 519, bugüne kadar ise toplam 754 engelli vatandaşın eğitim aldığı BENMEP kapsamında grafik tasarım ve bilgisayarlı muhasebe kursuna katılan kursiyerler, Uluslararası Engelliler Günü kapsamında Zafer İstasyonu Sosyal Tesislerinde düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Neşet Çakmaklı’nın da katıldığı etkinlikte kursiyerler adına konuşan Mehmet Lütfi Pekoğlu ve Mehmet Arslan, kendileri böyle bir imkanın sağlanması nedeniyle BENMEP’i hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve ekibine teşekkür etti.

HEDEF ENGELSİZ BURSA

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık da Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal belediyecilik çalışmalarından biri olan BENMEP’in Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirildiğini hatırlattı. Engelli vatandaşların eğitime ulaşmadaki tüm engellerin ortadan kaldırılması amacıyla özel donanımlı 2 otobüsün bilgisayar dersliğine dönüştürüldüğünü ve uzman personel eşliğinde mahalle mahalle gezilerek, engelli vatandaşlara bilgisayar eğitimi verildiğini ifade eden Karlık, “Tek amacımız engelli vatandaşlarımızın da sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan gelişmelerine katkı sağlamak ve engelsiz bir Bursa inşa etmek. Çalışmalarımıza bu doğrultuda aralıksız bir şekilde devam ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Orkestrası Halk Müziği sanatçılarının verdiği konser ile davetliler keyifli dakikalar yaşadı. Bu arada grafik tasarımı kursuna katılar kursiyerin çalışmalarından oluşan sergi de beğeni topladı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X