Buzdolabını tıraş köpüğüyle silerseniz..

Pencere kenarları, klozet, musluklar gibi birçok yeri size vereceğimiz pratik ve doğal yöntemlerle pırıl pırıl yapabileceksiniz. İşte temizlenmesi zor alanları temizleyebileceğiniz ilginç ama bir o kadar da etkili yöntemler…

Buzdolabını tıraş köpüğüyle silerseniz..

Evinizde bulunan temizlenmesi zor olan alanları size vereceğimiz pratik ve doğal yöntemlerle kolayca temizleyebileceksiniz. Üstelik birazdan vereceğimiz yöntemlerin hiç birinde deterjan kullanmanıza gerek kalmayacak.

 İşte temizlenmesi zor alanları temizlemenizi sağlayacak ilginç ve bir o kadar da etkili yöntemler…

corap.jpeg

Kepenkleri temizlemek için çorap

Eski bir çorabı elinize geçirerek kepenklerinizi hızlı ve etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz.

sirke.jpeg

Pencere kenarları için kabartma tozu ve sirke

Kir ve toz genellikle pencerelerin aralarında bulunur ve çıkartılması oldukça güçtür. Pencere kenarlarında bulunan kir ve tozları kabartma tozu ve sirke ile temizleyebilirsiniz.

İlk olarak pencere kenarına kabartma tozunu üzerine ise sirkeyi ilave edin. Bir süre beklettikten sonra kullanılmayan diş fırçası ile o bölgeleri temizleyin.

os.jpeg

Bulaşık teli yerine alüminyum folyo

Bulaşık teliniz, tabak ve tepsilerinizde bulunan zorlu lekeleri çıkarmaya yetmiyorsa alüminyum folyoyu top haline getirerek bu sorundan en kolay şekilde kurtulabilirsiniz.

buzp.jpeg

Metal eşyalara tıraş köpüğü 

Metal görünümde olan elektronik eşyalarınızı tıraş köpüğü ile parlak ve ilk günkü görünümüne kavuşturabilirsiniz. 

Bunun için yapmanız gereken bir bezin üzerine tıraş kremi sürüp, parlatmak istediğiniz alanı bu bezle silmek, ardından ise ıslak ayrı bir bezle durulamaktır.

ttuvalet.jpeg

Tuvalet için sirkeli kâğıt havlu
 
Tuvaletinizin kenarlarında bulunan zorlu lekelerden ve kokudan sirkeli su yöntemi ile kurtulabilirsiniz. Kâğıt bir havluyu sirke ile ıslatın. Klozetin içerisine bu havluyu yerleştirin ve en az bir saat bekletin.

Bu şekilde kokunun azalmasını sağlayarak klozette oluşan kir ve lekeden de hiçbir kimyasal kullanmadan kurtulmuş olursunuz.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X