Çağdaş toplumun göstergesi eğitimdir

Yenişehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nün düzenlediği kurslarda başarılı olan kursiyerlere törenle belgeleri verildi.

Çağdaş toplumun göstergesi eğitimdir
HABERİ PAYLAŞ

GÜRHAN ADANA

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’ndeki törende eğitimin önemine değinen Kaymakam Suat Seyitoğlu, ‘İnsanımızın bilgi ve yetenekle donatılması önemli. Halk Eğitim Merkezi bu eğitim-öğretim döneminde 60 dalda toplam 130 kurs açtı ve bu kurslarda 3 bin 700 kursiyer eğitimden geçti. Çağdaş bir toplum olmanın göstergelerinden birisidir, bu. Yetişmiş, kendine güvenen ve toplum içinde yer alabilen insan arttıkça, ülke ve toplum olarak ilerleyebiliriz’ dedi.

İlçede yeni kurslar açılabileceğini ifade eden Seyitoğlu, ‘İznik’le aramızda 23 kilometrelik mesafe var. İznik’teki çinicilik Yenişehir’de de kurslarla yaygınlaştırılabilir’ diye konuştu.

Belediye Başkanı Süleyman Çelik de halkın eğitimi konusunda çeşitli kurumlara verdikleri desteklerin süreceğini kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X