Çağlar’ın gurur gecesi

Rusya ile ilişkilerin normale dönmesinde önemli rol oynayan Devlet Eski Bakanı Cavit Çağlar’a Putin ve Türk turizmcilerin ardından Türkiye’nin lokomotif sektörleri tekstil ve hazır giyimden de özel teşekkür geldi.

Çağlar’ın gurur gecesi

Türkiye ile Rusya arasındaki ‘uçak krizi’nin aşılmasına büyük katkı sağlayan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından Kremlin Sarayı’nda ‘Devlet Nişanı’ verilen Devlet Eski Bakanı Cavit Çağlar’a Türkiye’de de ödül yağıyor. Daha önce Rus turistlere yeniden kavuşan turizmcilerin plaket takdim ettiği Çağlar’a, bu kez de Rusya’nın önemli pazarları arasında yer aldığı Türk tekstil ve hazır giyim sektörleri ödül verdi. İki sektörün kanaat önderleri, dün akşam Mercure Hotel’de düzenlenen yemekli toplantıda, Cavit Çağlar’a ayrı ayrı plaket takdim etti. 

SALONDAKİLER AYAKTA ALKIŞLADI

Çağlar hazır giyim adına verilen plaketi İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı ve Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) Başkanvekili Süleyman Kocasert, Akdeniz Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu (AHKİB) Başkanı Hayri Uğur ve Uludağ Hazır Giyim Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) Başkanı Şenol Şankaya’nın elinden aldı. Tekstil sektörü adına ise Cavit Çağlar’a ödülünü, İstanbul Tekstil ve Hammadeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle, TOBB Tekstil Sanayi Meclisi Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Sani Konukoğlu, Akdeniz Tekstil ve Hammdeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) Başkanı Zeki Kıvanç ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay birlikte verdi. Bu sırada salonda bulunanlar Cavit Çağlar’ı ayakta alkışladı.
    
ÇAĞLAR’A ÖVGÜ YAĞMURU

Bursa Emniyet Müdürü Osman Ak, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çağlar, BTSO eski Başkanı Celal Sönmez ve Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek başta olmak üzere Bursa protokolü ve iş dünyasından çok sayısa ismin hazır bulunduğu gecede kürsüye çıkan hazır giyim- tekstil sektörlerinin yetkilileri ve kanaat önderleri Cavit Çağlar’a övgüler dizdi.  

HULUSİ AKAR’A ‘HALLEDERİZ’ DEDİM

Devlet Eski Bakanı Cavit Çağlar, alkışlar arasında çıktığı kürsüden Türkiye ile Rusya arasındaki krizin çözülmesi sürecinde yaşanan gelişmeleri anlattı. Siyaseti uzun süre önce bıraktığını ancak devlet adamlığının kendisini bırakmadığını belirten Çağlar, çok yakın arkadaşı olan Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar ile yaptığı görüşmenin ardından sürece dahil olduğunu ve bu krizin çözümüne yardımcı olabileceğini ‘hallederiz’ diyerek ifade ettiğini kaydetti. Sonrasında yaşanan yoğun trafiğin ardından Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin eskisinden daha iyi noktaya geldiğini vurgulayan Çağlar, ‘’Esas bu barışı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin sağladı. Onlar bu kararlılığı göstermese biz bir şey yapamazdık” diye konuştu. Çağlar, Erdoğan’ın şu andaki dik ve milli duruşuna hayran olduğunun da altını çizdi. Tekstil ve hazır giyim sektöründe Sultanhamam’da başlayan serüveninin bugün farklı mecralara kaydığını, ancak bu sektörlerde hep liderliğe oynadığını ifade eden Çağlar, ‘’Yüz binlerce kişiye iş verdik; merhum dayım Şükrü Şankaya ile birlikte…Çok sıkıntılar çektik ama işçimizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmadık. Çok zorda olsak da her ayın 7’sinde maaşları yatırdık” dedi.

BURSA’YA ÜNİVERSİTE MÜJDESİ

Cavit Çağlar, tekstil ve hazır giyim kanaat önderlerine layık gördükleri ödül için teşekkür ederken, önce hayattaki kararlılığını ‘Benim yaşantımda pes etmek yok’ sözleriyle özetledi; ardından da Bursa için çok önemli bir müjde verdi. Çağlar, ‘’Eskiden Sifaş ve Polylen’in bulunduğu yere Bursa’nın ilk özel üniversitesini TOKİ ile birlikte yapacağız” dedi.

SEKTÖR YETKİLİLERİNİN ÖVGÜ DOLU SÖZLERİ

Abdulkadir Konukoğlu: Dünyada kimileri gelir gider kimileri isim bırakır. Cavit Bey isim bırakıyor. Rusya ile Türkiye arasında arabuluculuk yaptı. Kardeşimden Allah razı olsun.

Şenol Şankaya: Cavit ağabey bizim için idoldür. Ailemizde böyle birinin olması büyük bir gurur. İyi ki varsın Cavit ağabey. Devlet için neler yapabileceğini Rusya ile yaşanan süreçte bir kez daha gösterdi.

Hayri Uğur: Çok rahatsız olmama rağmen bu gece burada olmayı çok istedim. Değerli büyüğümüz Sayın Cavit Çağlar’ı ülkemize yaptığı hizmetlerden dolayı kendisini kutluyorum.

Süleyman Kocasert: Yeri geldiğinde vatanseverliği, yeri geldiğinde ağabeyliği ile öne çıkıyorsunuz. Babam bana sizi örnek olarak anlatıyordu. Ben de sizi çocuklarıma örnek gösteriyorum.

Zihni Kıvanç: Sektörümüzün duayeni Cavit ağabey’in 2 büyük hizmeti oldu. Biri malum şahsın getirilmesi diğeri Rusya ile barışı sağlaması. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

İbrahim Burkay: Ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu anda bunca yıldır edindiği birikimi kullanabilmek siyasi bir dehayı gerektirir. Cavit ağabey Bursamızın siyasete kazandırdığı büyük değerdir.

Hikmet Tanrıverdi: Cavit Bey adam gibi adamdır. Elif gibi dik durdu. İnandığı dava hiç yalpalamadan devam etti. Gelinen noktada kabus gibi 1 yıla son verdi. Laleli ve Osmanbey esnafı size dua ediyor.

İsmail Gülle:  1 milyar dolarlık ihracatımız 48 milyon dolarlara düşmüştü. Böyle bir ortamda çok önemli bir krizi çözdünüz. Sektör olarak takdirlerimizi iletmeye geldik. Teşekkür ediyoruz. 

Celal Sönmez: Dirayet, tutarlılık denince akla Cavit Çağlar gelir. Sektörümüze ve ülkemize katkısı çok büyük. Kendisine Moskova’da ödül verildi. Ankara’nın da benzer bir adım atmasını bekliyoruz.

Erol Türkün: Yardımsever, samimi ve farklı bir insan. Bir Türk vatandaşı olarak teşekkür ediyorum. Sektörümüze ve ülkemize katkılarınız çok büyük. İyi ki varsınız Cavit Bey.

Mehmet Ali Bilici: Bizim bölgemizde narenciye çok. Üretici dostlarımız ‘Cavit Çağlar’dan Allah razı olsun’ diyorlar. Sizi kısa süre içerisinde Adana’ya davet etmeyi düşünüyoruz.

Hüseyin Özdilek: Yaşasın Cavit Çağlar yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X