Çağlayan’dan kadınlara destek

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Kadınlar Günü kahvaltısına katılarak, karanfil ve çeşitli armağanlar verdi.

Çağlayan’dan kadınlara destek

NEVZAT OKUMUŞ

 

Kadınlar gününün küçük bir kutlama ile geçiştirilemeyecek kadar önemli ve içeriğinin dolu olması gereken günler olduğunu belirten Neşet Çağlayan, “Şehrimizi yeni bir hale sokmaya çalışırken, kadınlarımızın yaşadıkları şehri daha fazla mutlu hale gelecekleri bir noktaya getirmekteyiz. Uzun zamandır şehirde süregelen altyapı çalışmalarından en fazla muzdarip olanların kadınlarımız olduğunu çok iyi biliyoruz. Artık Orhangazi 1-2 ay içinde alt yapı ile ilgili hiçbir çalışmanın kalmadığı bir şekle gelecek” dedi. 

Yeni planlama yaparken kadınların yaşantılarını dikkate aldıklarını belirten Çağlayan, “Kenti olabildiğince araç trafiğinin yavaşlatıldığı, kaldırımların genişletildiği bir hale getirdik. Çarşıda oturacak, gidecek yerimiz yok şeklinde kadınlarımızdan gelen sitemler vardı. Onunla ilgili de birkaç gün önce açılışını yaptığımız Hanımlar Lokali var. O mekan artık tamamen kadınlarımıza ait bir mekandır. Toplantılarınızı, sosyal aktivitelerinizi yapabileceğiniz bir mekan. Buna ilave olarak mahallelerimizde yeni çocuk parklarımızı ve dinlenme alanlarımızı inşa ediyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X