Çamlıtepe Camii temeli atıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Gemlik Kumla’nın Çamlıtepe Mahallesi’ne yaptırılacak Çamlıtepe Camii’nin temeli törenle atıldı.

Çamlıtepe Camii temeli atıldı

Yaz aylarında nüfusu 100 binlere ulaşan Gemlik Kumla’da bölge halkının en önemli taleplerinden biri olan cami sorunu da Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle ortadan kaldırılıyor.

 

Çamlıtepe Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçireceği Çamlıtepe Camii’nin temeli, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik Kaymakamı Cahit Işık ve bölge sakinlerinin katıldığı törenle atıldı.

 

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, camilerin sadece namaz kılınan mekanlar olmadığını hatırlatarak, “Camiler her türlü eğitimin verildiği, önemli toplanma ve istişare alanlarıdır. Bu bölgede de halkımızın yoğun talebi vardı. Bu aşamaya gelinceye kadar gerek projenin hazırlanması, gerek planların yapılması için yoğun emek harcanmış. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi burada, Gemlik Belediyesi burada. İnşallah kısa zamanda açılışını da birlikte yapacağız. Gerek mimarisi gerekse çevre düzenlemeleriyle Çamlıtepe Mahallesi ayrıcalıklı bir toplanma merkezine kavuşmuş olacak” dedi.

 

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da yaz aylarında nüfusu 100 bini aşan Kumla’da sadece iki küçük cami bulunduğunu ve ihtiyacı karşılamadığını söyledi. Son 5 yıl içinde açılan, yapımı devam eden ve temeli atılanla birlikte ilçeye 7 cami kazandırdıklarını ifade eden Yılmaz, 24 derslikli 8 okul için protokol imzaladıklarını, Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle 12 spor tesisini ilçeye kazandırdıklarını vurguladı.

Gemlik Kaymakamı Cahit Işık da gerek altyapı yatırımları, gerekse doğalgazın da gelmesiyle Kumla’nın artık daimi ikametgah olarak tercih edilebileceğini belirterek, bölgeye yaptıkları yatırımlar nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Çamlıtepe Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ferruh Sevimgil ise 370 metrekare taban alanlı camide şahinliklerle birlikte 400 metrekare namaz kılma alanı bulunduğunu belirterek, böylesi önemli projeye verdikleri destekler nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Çamlıtepe Camii’nin temeli protokol üyeleri tarafından dualarla atıldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X