<

Can Dündar’a kötü haber!

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında hakkında “yakalama” kararı verilen eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile ilgili “kırmızı bülten” ve iade talebinde bulunuldu.

Can Dündar’a kötü haber!
HABERİ PAYLAŞ

Başsavcılık, merkez Bağlar ilçesinde 24 Nisan 2016’da Diyarbakır Esnaf  ve Sanaatkarlar Odası Başkanlığı konferans salonunda gerçekleştirilen bir  konferansta konuşan Dündar hakkında bir süre önce “terör örgütü propagandası  yaptığı” iddiasıyla soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında Başsavcılığın talebi üzerine 5. Sulh Ceza  Hakimliği, Dündar hakkında “yakalama” kararı çıkarttı.

Karar doğrultusunda yapılan aramada, Dündar’ın yurt içinde kayıtlı  adresinde bulunmadığı ve Almanya’da olduğu tespit edildi. Başsavcılık, bunun  üzerine Dündar ile ilgili “kırmızı bülten” ve “iade talepnamesi” düzenleyerek,  Adalet Bakanlığı Uluslarası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne gönderdi.

Devam eden soruşturmada Dündar, konuşmasında terör örgütü PKK’nın  cebir, şiddet ve tehdit içeren yöntemlerini öven, meşru gösteren ve teşvik eden  ifadeler kullanmakla suçlanıyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X