Çanakkale için 81 ilde program düzenlenecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yıl sonuna kadar 81 ilde gerçekleştirilecek program kapsamında, “Bir Hilal Uğruna” etkinliği düzenlenecek.

Çanakkale için 81 ilde program düzenlenecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Çanakkale Savaşı 100. Yıl Anma Programı kapsamındaki “Bir Hilal Uğruna” etkinliği, bu ay 9 ilde düzenlenecek.

 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre,  Çanakkale Savaşı’nın 100. yılı nedeniyle düzenlenen program, 9 Şubat’ta başlayacak, hazirana kadar kadar 50, yıl sonuna kadar ise 81 ilde düzenlenmiş olacak. Program kapsamında,Çanakkale Savaşı müzesi ve Çanakkale savaşı fotoğrafları sergisi gezilebilecek, katılımcılar,Çanakkale Savaşı’nın yaşanmış hikayelerini ve Çanakkale türkülerini dinleyebilecek.

 

Söz konusu program, katılımcılara, Çanakkale Savaşı’nın yaşandığı toprakları tanıtmayı, Çanakkale ruhunu hissettirmeyi ve birlik olma duygusunu yeniden yaşatabilmeyi amaçlıyor.

 

Etkinlikler, 9 Şubatta Kütahya, 10 Şubatta Afyon, 11 Şubatta Eskişehir, 15 Şubatta Sakarya, 24 Şubatta Çanakkale, 25 Şubatta Edirne, 26 Şubatta Tekirdağ, 27 Şubatta Bolu, 28 Şubatta Düzce’de gerçekleşecek.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X