Çanakkale için geliyorlar

Çanakkale savaşlarının 100. yıl dönümü nedeniyle 24 Nisan’da Çanakkale’de yapılacak törenlere, İngiltere Veliaht Prensi Charles, oğlu Prens Harry ile birlikte katılacak. İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ise, eşi Edinburgh Dükü ve diğer torunu, Prens Char

Çanakkale için geliyorlar

İngiltere Kraliyet İletişim Dairesi tarafından yapılan açıklamaya göre, “Gelibolu Seferinin ve Anzak Gününün 100. Yılı” anısına 25 Nisan günü Londra Cenotaph’da yapılacak olan çelenk koyma töreninde Kraliçe II. Elizabeth, Edinburgh Dükü ve Cambridge Dükü hazır bulunacak. 

Kraliçe, bu törenin ardından Westminster Abbey’de yapılacak olan Anma ve Şükran Ayinine katılacak. İngiltere Veliaht Prensi olan Galler Prensi Charles ise, oğlu Prens Harry eşliğinde, Gelibolu Seferi ve Anzak Gününün 100. Yılı anısına 24 ve 25 Nisan tarihlerinde Türkiye’de yapılacak törenlere katılacak.

EMRENİLER KÖPÜRECEK

Ermenilerin “soykırım” iddialarını dünya genelinde andığı 24 Nisan’da karşı atağa geçen Türkiye’nin aynı tarihte Çanakkale organizasyonu düzenlemesi, Erivan kanadında tepkiyle karşılanmıştı. 24 Nisan’da Ermenistan’da düzenlenecek sözde “soykırımı anma” etkinliklerine İngiltere Kraliyet Ailesi’nden üst düzey katılımın olmayacağı belirtiliyor. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X