Çanakkaleliler Şehit Askerler İçin Yürüdü

Çanakkale’de yaklaşık bin kişi, Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde şehit olan 16 asker için yürüyüş düzenledi. Saat 19.30’da…

Çanakkaleliler Şehit Askerler İçin Yürüdü
HABERİ PAYLAŞ

Çanakkale’de yaklaşık bin kişi, Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde şehit olan 16 asker için yürüyüş düzenledi. Saat 19.30’da İskele Meydanı’nda toplanan yaklaşık bin kişilik grup, ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ sloganlarıyla yürüyüşe geçti. Kayserili Ahmetpaşa Caddesi üzerinden Donanma Kavşağı’na gelen kalabalık, buradan İnönü Caddesi’ne, daha sonra da Atatürk Caddesi’ne gelerek Barbaros Mahallesi’ne yürümeye devam etti. Kalabalığa bisikletçiler ve motosikletli grupta dahil oldu. Yürüyüş sırasında Emniyet Müdürlüğü önünden geçen kalabalık, şehit polis ve askerler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okudu. Dağlıca’da şehit olan 16 askerin kimliği ise akşam saatlerinde belli oldu. Şehit olan askerlerden birinin de Çanakkale’nin Ezine ilçesinden 27 yaşındaki Piyade Onbaşı Fatih Duru olduğu açıklandı. Şehitler için gerçekleştirilen yürüyüşte acı haber kısa sürede yayıldı. Kalabalık, tekbir sesleriyle Çanakkale sokaklarında saatlerce yürüyüş yaptı. Gruba yoldan geçen diğer vatandaşlar ve araç sürücüleri de alkışlarla destek verdi. Barbaros Mahallesi’nde son bulan yürüyüş olaysız şekilde sona erdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X