Çarşı tedirgin

Ulucami’nin yanında önceki gün meydana gelen canlı bomba saldırısının ardından Tarihi Hanlar Bölgesi ve Kapalı Çarşı’da sakinlik dikkat çekti.

Çarşı tedirgin

ASLIHAN AYDIN

 

22 Nisan’da bölgede hayata geçirilen ‘Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri’ ile hareketlenen iş yerlerinde dün tedirginlik hakimdi. Esnaf, saldırının işlerini ne oranda etkileyeceğini şimdiden kestirmenin zor olduğunu ifade ediyor. Berol Giyim Çalışanı Ahmet Acar, olayın esnafa çok zararı olmasını beklediklerini söyledi. Çarşının iki gün öncesine göre çok farklı olduğunu ifade eden Acar, “Alışveriş günleri ile işlerimiz hareketlenmişti. Umduğumuzu bulmuştuk ama malesef bu saldırı, Tophane’den Okçular’a kadar tüm esnafı etkileyecektir” dedi. 

 

‘KÖTÜ BİR GÜNE BAŞLADIK’

 

Yıldız Giyim Sahibi Enver Yıldız da, ‘Alışveriş Günleri’ ile çarşının oldukça hareketlendiğine dikkat çekerek, “İşlerimiz artmıştı. Ama şimdi kötü bir güne başladık. Halk tedirgin, umarım birkaç güne atlatırız” diye konuştu. Tuz Pazarı esnafından Recep Öztürk ise haberi alır almaz dükkanları kapattıklarını vurgulayarak, “Çarşıda şu anda da bir sakinlik var. Geçen hafta hareketlilik vardı” dedi. Kozahan’da hizmet veren bir esnaf da, Türkiye’deki patlamaların alışverişi azalttığını dile getirerek, “İşlerimiz yeni yeni açılmaya başlamıştı. Bir süre yine duracak gibi” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X