Çavuşoğlu: Avrupa’nın sayılı hastanelerinden biri olacak

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bursa Şehir Hastanesi’nin, dünya standartlarındaki ileri teknoloji medikal ekipmanlarıyla, yalnızca bulunduğu bölgenin değil Avrupa’nın sayılı hastaneleri arasında yer alacağını belirtti.

Çavuşoğlu: Avrupa’nın sayılı hastanelerinden biri olacak

Bursa Şehir Hastanesi şantiyesinde incelemelerde bulunan  Hakan Çavuşoğlu, burada İl Sağlık Müdürlüğünün düzenlediği brifinge katıldı. 

Ardından sağlık çalışanları ve şantiye çalışanlarıyla yemekte buluşan Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada, 2018’in Türkiye’ye, İslam coğrafyasına ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diledi. AK Parti’nin ‘Her şeyin başı sağlık’ düsturuyla 16 yıl önce yol çıktığını belirten Çavuşoğlu, AK Parti’nin ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesini yönetim düsturunu ana omurgası olarak belirlediğini aktardı.

SAĞLIĞA AYRILAN PAY YÜZDE 163 ARTTI

Bütçeden sağlığa ilişkin ayrılan payın devasa boyutlara ulaştığına dikkati çeken Çavuşoğlu, ‘2002 yılında bütçeden sağlığa ayrılan pay 2,3 milyar lira. Bir yılda Türkiye bütçesinden sağlığa ayrılan pay buymuş. Bunun içinde personel gideri, tesisat gideri, fiziki altyapı çalışması ve hizmet gideri gibi bütün giderler var. Bugün bütçeden sağlığa ayrılan pay yüzde 163 oranında artışla 37,5 milyar liraya ulaştı. İşte insana yatırım, yaşama yatırım ve hizmet demek bu demek oluyor. Burada bütün arkadaşlarımızın payı var. Kaskını başına giymiş işçi kardeşlerimizin de buna etkisi var. Teşkilatımızda görev alan ve bu uğurda gecesini gündüzüne katan yöneticilerimizin de payı var. Elbette liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu ve insanımıza olan sevdası var’ değerlendirmesinde bulundu. 

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Bursa’da sadece Bursalılara değil 5,5 milyonluk nüfusa sahip bölgeye sağlık hizmeti sunulduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:

‘Bursa son yıllarda sağlık alanında devasa yatırımlara sahne olmuş ve ilimizdeki sağlık yatırımlarına toplamda yaklaşık maliyeti 2,5 milyar lira olacak bir yatırım olmuştur. Bursa’da devam eden hastane yatırımlarına göz attığımızda bu yatırımların en büyüğü olan ve bugün burada bulunduğumuz bin 355 yatak kapasitesine sahip olan Bursa Şehir Hastanesi Sağlık Bakanlığı tarafından Nilüfer Doğanköy’de 745 dönüm arazi üzerine yapılmaktadır. Entegre bir sağlık kampüsü niteliğinde olacak hastane dünya standartlarındaki ileri teknoloji medikal ekipmanlarıyla yalnızca bulunduğu bölgenin değil Avrupa’nın sayılı hastaneleri arasında yer alacaktır. Hastane ayrıca sismik izolatör kullanılarak inşa edilirken ilimizde olası bir deprem sırasında ve sonrasında faaliyetlerini aksatmadan hizmet sunmaya devam edecektir.’

Çavuşoğlu’na Vali İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, AK Parti Bursa milletvekilleri Efkan Ala ve Zekeriya Birkan, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve ilçe belediye başkanları eşlik etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X