Çavuşoğlu BTÜ’ye hedefi gösterdi

Bursa Teknik Üniversitesi’nin akademik açılışını yapan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, “Hedef, kısa vadede Gebze ve İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitelerini, orta vadede Yıldız Teknik Üniversitesi’ni geçmek, uzun vadede de İTÜ ile yarışır hale gelmekt

Çavuşoğlu BTÜ’ye hedefi gösterdi
HABERİ PAYLAŞ

SEYİT GÜNDOĞAN

Bursa Teknik Üniversitesi’nin akademik yılı, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, İçişleri eski Bakanı Efkan Ala ve AK Parti Bursa milletvekilleri ve Vali İzzetin Küçük’ün katıldığı törenle gerçekleşti. Açılış töreninde konuşan Çavuşoğlu,BTÜ’nün Türkiye’nin 5’inci teknik üniversitesi olarak 2010 yılında, ülke genelinde gerçekleştirilen eğitim ve teknoloji hamlelerinden birinin sonucu olarak açıldığını hatırlattı.

Çavuşoğlu, “BTÜ, 7-8 yıl gibi kısa bir süre içinde, çeyrek milyar liraya ulaşan ödenek miktarı, 3 bin 700 başarılı öğrencisi ve 300’e yakın bilim adamı ve akademisyeniyle artık ülkemizin nadide eğitim kurumları arasında yer almaktadır” dedi.

Bursa’nın sanayici ve iş adamlarının teknik üniversite ile daha yakından ilgilenmesi gerektiğinin altını çizen Çavuşoğu, “Bursa halkı 40 yıldır nasıl Uludağ Üniversitesi’ne sahip çıktıysa, BTÜ’ye de sahip çıkacak, onu ülkemizin en önemli teknik üniversitelerinden biri haline getirecektir. Hedefimiz, kısa vadede Gebze ve İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitelerini geçmek, orta vadede Yıldız Teknik Üniversitesi, uzun vadede de İstanbul Teknik Üniversitesi ile yarışır hale gelmek olmalıdır” diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X