Çeçen komutanın damadına 27 yıl

Çeçenistan’da bir dönem komutanlık yapan Sultan Kehursayev’in kızı Ladmina Kehursayev (24) ile gönül ilişkisi bulunan Ahıskalı Vatan Mavludov (33), geçtiğimizin yılın haziran ayında Panayır Mahallesi’nde göğsünden bıçaklanarak öldürüldü.

Çeçen komutanın damadına 27 yıl
HABERİ PAYLAŞ

HALİL ÖZÇOBAN

 

Cinayet kurbanının arkadaşı olan Murat Demirel de olay sırasında göğsünden yaralandı. 

Kanlı olayın ardından zanlılar, aksiyon filmlerini aratmayan bir operasyonuyla gözaltına alınmıştı. Özel ekip kuran Bursa Polisi, Çeçen komutanın kızı Laura Kehursayev ile imam nikahlı eşi Muhammed Borçhaev’i, İstanbul’da ele geçirmişti.

YURT DIŞINA KAÇACAKLARDI

Yurt dışına çıkmayı planladıkları öne sürülen zanlılardan Laura Kehursayev’in tanınmamak için çarşaf giyip gözlük taktığı,  eşi Muhammed Borçhaevi’nin de saç ve sakallarını kestirdiği görülmüştü. 

5 kişi hakkında açılan dava Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sonuçlandı. Çeçen komutanın damadı Muhammet Muhammed Boris Borchaev’e ‘adam öldürmek ve yaralamak’tan 27,5 yıl hapis cezası verildi. Tutuksuz 4 kişiden 2’si beraat etti, diğer iki kişiye ‘ölümle biten kavgaya karışmak’tan verilen hapis cezaları da ertelendi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X