ÇED toplantısı başlamadan bitti

Devlet Su İşleri 1. Bölge Müdürlüğü tarafından planlanan ve Orhangazi’ye bağlı Sölöz Mahallesi’nde Sölöz Barajı, sulaması, Hidro Elektrik Santrali, içme suyu tesisleri, malzeme ocakları, kırma-eleme-yıkama tesisleri ve beton santrali projesinin yapılması

ÇED toplantısı başlamadan bitti

NEVZAT OKUMUŞ

Sölöz’deki bir kahvehanede düzenlenen toplantıda, ÇED raporunu hazırlayan firma temsilcisi Özkan Bağçalı konuşmasına başlamadan vatandaşların tepkisi geldi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED Çevre İzinleri Şube Müdürü Ahmet Çakmak’ın  konuşması başlamadan da tepkilerini dile getiren vatandaşlar, “Niçin geldiğinizi biliyoruz. Hiçbir zeytin ağacının zarar görmesini istemiyoruz. Bu havzayı ziyan ettirmeyiz. Suyumuz yok, baraj da neyin nesi ? Baraj, HES, malzeme ocakları ve kırma-eleme-yıkama tesisleri ile tam bir çevre katliamı olacak” şeklinde konuştular. Sölöz Muhtarı Hasan Avcu da, “Bu işin yapılmasını istemiyoruz. Gerekirse yargıya gideceğiz” ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü temsilcisi Ceren Göl ise, “Sölöz halkı bilgilendirmeyi istemedi ve sonuçlandırmak zorunda kaldık. ÇED süreci bitmedi. Vatandaşların yine de ilgili yerlere ve bakanlığımıza itiraz hakları bulunuyor” dedi.  

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X