Çelik Palas Swiss Bel ile hedef büyüttü

Swiss Bel Hotel İnternational, Çelik Palas Hotel’in yönetimini devraldı. Küresel rekabette yer almak istediklerini belirten Mustafa Kırcal, ”Kiralama ya da satma söz konusu değil. Sadece yönetimi onlara verdik” dedi.

Çelik Palas Swiss Bel ile hedef büyüttü

AYŞEGÜL GÜRAL AKTÜRK

Çelik Palas Hotel, Hong-Kong China Global Otel Yönetimi Grubu Swiss-BelHotel International zincirine katıldı. İşletme hakkını elinde bulunduran MSN Yapı, stratejik anlaşma sonucu hotelin idaresini söz konusu gruba bırakacak. Tesisin adı da Grand Swiss Bellhotel Çelik Palas olarak değişecek.

Konuyla ilgili dün Çelik Palas Hotel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan MSN Yapı Yönetim Kurulu Başkan Mustafa Kırcal, küresel rekabette yer alabilmek için bu anlaşmayı yaptıklarını söyledi. Hotel yönetiminin tamamen Swiss-BelHotel International’da olacağının altını çizen Kırcal, ”Sözleşmenin bir süresi yok. Çelik Palas’ı aldığımız günden beri birinciliğimiz hiç tartışılmadı. Bu anlaşma yeni güçler, yeni ufuklar doğuracağı için mutluyuz. Kiralama ya da satma söz konusu değil. Sadece yönetimi onlara verdik” dedi.

2,5 MİLYON ARAP TURİST

İş ortağı ve Arap Turizm Örgütü Başkanı Bandar Fahad Al Fehaid da, buradaki ilişkinin stratejik bir işbirliği olduğunu dile getirdi. Her iki tarafın da birbirlerine tamamlayıcı olarak bakmak istediğini ifade eden Fehaid, Türkiye’nin şu an coğrafi haritada çok önemli ülkelerden biri konumunda olduğunu vurguladı. Arap turist sayısında artış yaşandığına dikkat çeken Fehaid, bu oranın 1 milyon 170 bine ulaştığını kaydederek, ”Bu rakamın yıl sonunda 2 milyon 500 bine çıkmasını bekliyoruz” diye konuştu. 

SAĞLIK FUARI BURSA’DA OLACAK

Bandar Fahad Al Fehaid, İstanbul’da Helal Turizm Fuarı düzenleyeceklerini belirterek, ayrıca sağlık turizmi konusunda da fuar yapacaklarını söyledi. Sağlık Fuarı’nı Çelik Palas Hotel’de yapmayı düşündüklerinin altını çizen Fehaid, ”Araplar yılda 27 milyar dolar sağlık turizmine yatırım yapıyor. Dünya genelinde ise 120 milyar dolar sağlık alanında yatırım yapılıyor. Türkiye ile bu oranın daha da gelişmesini istiyoruz” dedi. 

AVRUPA’YA AÇILAN KAPIMIZ

Swiss-Bel İnternationaal Yönetim Kurulu Başkanı Gavin M.Faul, gerçekleştirilen ortaklığın hoteli daha büyük bir hale getireceğine işaret etti. 15 ülkede 125 hotelle faaliyet gösterkilerinin altını çizen Faul, ”Çelik Palas Hotel bizim doğu ve batının buluştuğu noktada Avrupa’ya açıldığımız ilk nokta. Bu hoteli nasıl daha yukarılara taşıyacağımızı görüşüyoruz” diye konuştu. Çelik Palas Otel’in yatırım için çok önemli fırsat olduğuna vurgu yapan Faul, burada üçlü bir evliliğe imza attıklarını kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X