Çelik sektöründen Çin’e çıkarma

Çelik İhracatçıları Birliği’nin (ÇİB) önderliğinde birleşen bir sektörel heyet, dünyanın en büyük çelik üreticisi ve Türkiye’nin uluslararası pazarlardaki rakibi Çin’deki tesislerde incelemelerde bulunacak.

Çelik sektöründen Çin’e çıkarma

Son dönemde sektörde yaşanan daralmayı alternatif teknolojileri devreye alarak aşmaya odaklanan sektör, bu konuda dünya çelik üretiminin yarısını gerçekleştiren Çinli çelik üreticileri ile bilgi paylaşımında bulunacak. Geçen ay düzenlenen Çelik Sektörünün Teknolojik ve Yapısal Dönüşüm Çalıştayı’na katılan Çin’in en büyük çelik grubu MCC, Türk çelik sektörü temsilcilerini ülkelerine davet etmişti. 

Bu doğrultuda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TÜBİTAK yetkilileri ile birlikte ÇİB başkanlığındaki sektörel heyet, 25 Temmuz-1 Ağustos 2015 tarihleri arasında Çin’i ziyaret edecek. Program çerçevesinde Türk çelik heyeti, Çin’in modern entegre çelik tesislerinde incelemelerde bulunacak. Bir yanda sıcak metal şarjının yapıldığı elektrik ark ocaklı tesisleri ziyaret edecek heyet, ülkemizde halen üretilmeyen paslanmaz çelik tesisini de ziyaret edecek.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X