Central Balat Bursa’nın en yükseği olacak

Taşyakan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Taşyakan, Central Balat’ın Bursa’nın en yüksek yapısı olacağını söyledi.

Central Balat Bursa’nın en yükseği olacak

Crowne Plaza’da dün gerçekleştirilen lansman toplantısında konuşan Taşyakan, Central Balat’ın, 149 metre yüksekliği ile Bursa’nın en yüksek yapısı olacağını belirterek şu bilgileri verdi:

”150 bin metrekarelik inşaat alanına sahip karma projede, 426 konut, 60 ofis, 20 bin metrekarelik alışveriş merkezi, bin 300 araç kapasiteli kapalı otopark ve 11 metrekare yeşil alan yer alıyor. Central Balat, Bursa Çevre Yolu ve İstanbul-İzmir Otoyolu’na 2 dakika mesafede uzaklıkta bulunuyor.”

40 YILLIK TECRÜBE

Projeye yoğun ilgi olduğunun altını çizen Taşyakan, lansman ile birlikte resmi satışlara başlayacaklarını, 2019 yılı sonunda teslimatların yapılacağını kaydetti. Taşyakan, 40 yıllık tecrübeleri ile devam eden inşaatlarının toplam 250 bin metrekareyi bulduğunu vurgulayarak, “Hali hazırda Odunluk bölgesinde 42 bin metrekarelik hastane inşaatının mayıs sonunda bitirilmesi, eylül ayında da hizmete açılması planlanıyor. Ayrıca İntam binalarının yapımına yeniden başlıyoruz” dedi.

YURTDIŞI TANITIM ATAĞI

Bursa’nın daha nitelikli karma yapılara, İstanbul ile yarışan projelere ihtiyacı olduğunu ifade eden Taşyakan, “Central Balat projesinde bunu hedefledik. Bursa, yurtdışındaki insanların çok iyi bildiği bir şehir değil. Bu amaçla nisan ayında Abu Dabi’de fuara katılıp yurtdışı lansmanımızı yapacağız. Bundan sonraki projelerimizin bu büyüklükte olacağını söyleyebilirim. Tasarım yarışını zorlayacağız” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X