‘Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu’ televizyonda

Türk spor tarihine damga vuran Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan ‘Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu’ filmi Pazartesi akşamı televizyonda izleyicilerle buluşacak.

‘Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu’ televizyonda

Türk spor tarihine damga vuran Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan ‘Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu’ Pazartesi akşamı saat 20.00’de ilk kez TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.

Filmde, halterde aşılması güç, neredeyse imkansız başarılara imza atan, “Dünyanın En İyi Sporcusu” seçilen efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatı anlatılıyor.

Ülkemiz ve dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan filmin yapımcılığını Dijital Sanatlar Yapımevi, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu, senaryosunu Barış Pirhasan yazarken, Filmin müziklerinde Fahir Atakoğlu imzası bulunuyor. ‘Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filminin danışmanlığını ise Naim Süleymanoğlu gibi halter sporuna emek vermiş, olimpiyat şampiyonu sporcular yetiştirmiş olan abisi Muharrem Süleymanoğlu yaptı.

Bulgaristan’da başlayan ve Türkiye’ye uzanan NAİM filminde sinema, tiyatro ve televizyon dünyasının önemli isimleri de rol aldı.

Genç oyuncu Hayat Van Eck’in efsanevi sporcu Naim Süleymanoğlu’nu canlandırdığı filmde Yetkin Dikinciler babası, Selen Öztürk annesi, Gürkan Uygun ise halter sporuna yeteneğini fark eden ve onu adım adım dünya arenasına taşıyan ilk antrenörü Enver Türkileri olarak rol alıyor. Filmde ayrıca; Renan Bilek, Barış Kıralioğlu, Uğur Güneş, Bülent Alkış, İsmail Hacıoğlu, Mehmet Esen, Evren Erler, Mustafa Kırantepe ve Kerem Atabeyoğlu da rol alıyor.

Spor kariyerine 47 Dünya Rekoru, üç farklı olimpiyatta kazandığı 3 Olimpiyat Altın Madalyası, 6 Avrupa Şampiyonluğu ile 7 tane Dünya Şampiyonluğu ve nice başarılar sığdıran Naim Süleymanoğlu, kendi ağırlığının üç katı ağırlık kaldırabilen tek sporcu olarak da tarihe geçti. İlk Dünya Rekoru’na imza attığında 15 yaşındaydı. Türkiye’ye güreş dışında olimpiyatlarda altın madalya kazandıran ilk sporcu da Naim Süleymanoğlu olurken ardında kırılması imkansız rekorlar bıraktı.

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filmi, 22 Mart 2021 Pazartesi akşamı Saat 20.00’de TRT 1‘de ekrana gelecek.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X