Cevdet Yılmaz: Gazze’de yaşananlar insan hakları konusunda samimiyet testidir

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Gazze için ateşkese dahi evet diyemeyenlerin insan hakları konusunda söz söyleme hakları yoktur. Filistinlilerin en temel hakkı olan yaşam haklarına saygı gösterilmesi, adil bir barışın tesis edilmesi ve insan haklarına tam anlamıyla uyulması ertelenemez bir gerekliliktir” dedi.

Cevdet Yılmaz: Gazze’de yaşananlar insan hakları konusunda samimiyet testidir

Yılmaz, sosyal medya hesabından, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla paylaştığı mesajında, İsrail’in katliamları sonucu Gazze’deki insanlık dramının, tüm dünyanın gözü önünde yaşanmaya devam ettiğini ifade etti.

Gazze’de yaşananlara yönelik tavrın, insan hakları konusunda samimiyet testi olduğunu vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Gazze için ateşkese dahi evet diyemeyenlerin insan hakları konusunda söz söyleme hakları yoktur. Filistinlilerin en temel hakkı olan yaşam haklarına saygı gösterilmesi, adil bir barışın tesis edilmesi ve insan haklarına tam anlamıyla uyulması ertelenemez bir gerekliliktir.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü vesilesiyle sadece bir zümre için değil, tüm insanlık için adalet, huzur ve barış dolu bir dünya diliyorum. Güçlülerin haklı gösterilmeye çalışıldığı değil, haklıların güçlü olduğu bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X