Ceyhun İrgil: ‘MEB’e ameliyat gerek’

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, “Yeni eğitim ve öğretim yılı OHAL yaralarıyla başlıyor. MEB eline geçirdiği sargı bezleriyle telaşla yaraları kapatmaya çalışıyor ama MEB’e ameliyat gerek” dedi.

Ceyhun İrgil: ‘MEB’e ameliyat gerek’
HABERİ PAYLAŞ

Yeni eğitim-öğretim yılının kapatılan ve imam hatiplere dönüştürülen okullar, açığa alınan ve ihraç edilen eğitimcilerle sayıları 60 binleri geçen öğretmen açığı, tartışmalı yeni ders programı gibi sancılarla başladığını kaydeden İrgil şöyle devam etti:

“Bu yıl öğrenci, veli ve öğretmenler büyük zorluklar yaşayacak. MEB’in de işinin zor olduğunu biliyoruz ancak yanlış üzerine yanlış inşa edildiği de ortada. 14 yılda değişen 6 Milli Eğitim Bakanı ile eğitim sisteminin yap-boza dönüşmesinin, 4+4+4 politikasının yanlışlığının, laik ve bilimsel eğitimden uzaklaşılmasının ve liyakat sistemi yerine adamcılık anlayışının eğitim alanına nasıl büyük zarar verdiği 15 Temmuz’da net olarak görüldü. 

OHAL ile birlikte en büyük darbeyi eğitim aldı. Ancak MEB ders almak yerine; bu kez de 3+3+3+4 gibi daha garabet bir formül, bilimsellikten uzaklaşan yeni bir müfredat, açığa almalar ve ihraçlarla oluşan öğretmen açığını kapamak için tartışmalar yaratan mülakatla öğretmen alımı gibi uygulamalara gidiyor. Bu MEB nereye koşuyor? ‘Şeker Portakalı’ndan korkan, ‘Fareler ve İnsanlar’dan çekinen bu MEB, düşünmeyen, sorgulamayan, mantık yürütmeyen, hakkını aramayan bir nesil yaratmaya koşuyor.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X