Cezaevinden 24 boğa firar etti

İsveç’in Umea kentinde bulunan bir yarı açık cezaevinden, mahkumların rehabilitasyonu için kullanılan 24 boğa firar etti. Boğaların sabaha karşı saat üç sıralarında grup halinde kaçtıkları ifade edildi.

Cezaevinden 24 boğa firar etti
HABERİ PAYLAŞ

Umea kentindeki Sörbyn Hapishanesi’nde ilginç bir firar olayı gerçekleşti. Yarı açık cezaevi olarak hizmet gören Sörby Hapishanesi’nde bakılan 24 boğanın sabaha karşı saat üç sıralarında grup halinde kaçtıkları ortaya çıktı. Umea polis yetkilileri mahkumların rehabilitasyon programlarında kullanılan firari boğaları görenlerin polis ihbar hattına bildirmelerini istedi.

Umea kenti nöbetçi polis şefi Mattias Sydlen insanların ihbar hattına olur olmaz bildirimde bulunmalarına karşın şu ana kadar firari boğalarla ilgili bir ihbar almadıklarını belirterek, “Böylesine büyük bir grubun buhar olup yok olması mümkün değil. Birilerinin grubu görmüş olması gerekirdi” dedi.

Boğaların firar ettiği yarı açık Sörbyn Hapishanesi’nde mahkumların tarım ve hayvancılıkla uğraştıkları belirtildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X