Cezaevinden mektup var!

Orhangazi’li iş adamının oğlunu öldürmekle suçlanan fırın işçisi poliste verdiği ifadeyi reddetti.

Cezaevinden mektup var!
HABERİ PAYLAŞ

HALİL ÖZÇOBAN

Orhangazi’de market, fırın ve AVM işleten Yılmaz Yerli’nin 18 yaşındaki oğlu İbrahim’in geçtiğimiz şubat ayında kale mevkii olarak bilinen kırsal alanda parçalanmış cesedi bulundu. Çalılıklar arasındaki cesedin kimliği DNA testiyle belirlenirken, 27 gündür kayıp olan gencin bıçaklandıktan sonra pantolonla boğulduğu ortaya çıkmıştı.

Orhangazi’yi sarsan korkunç cinayetin ardından ise Ömer D. (27) tutuklanmıştı. Vahşi cinayetle ilgili savcılığın yürüttüğü soruşturma tamamlandı. Polisteki ifadesinde suçunu itiraf eden Ömer D.’nin, tutuklandıktan sonra cezaevinden Savcılığa mektup gönderdiği ortaya çıktı. Cinayet kurbanı gencin daha önce babasının fırınında şoförlük yapan Ömer D.  mektubunda İbrahim’in uyuşturucu satan iki kişi tarafından önce dövüldüğünü sonra öldürüldüğünü anlattı. 

Önümüzdeki günlerde Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak olan Ömer D.’nin ömürboyu hapsi istenirken, aynı davada eşi Merve D. de “Suç delilleri yok etmek, gizlemek” suçlarından  5 yıla kadar hapis istemiyle tutuksuz yargılanacak.

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X