ÇGD Ödülleri sahiplerini buldu

Her yıl olduğu gibi kuruluşunun 27. yılını da ödül gecesiyle taçlandıran ÇGD Bursa Şubesi, Plaza16 Etkinlik Merkezi’nde düzenlediği törende 2016 ödüllerini sahipleriyle buluşturdu.

ÇGD Ödülleri sahiplerini buldu

Gecenin açılışında konuşan ÇGD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Nagihan Görken, kurulduğu tarihten bu yana basın meslek ilkeleri ve özgürlüğü için mücadele eden ÇGD’nin mücadelesinin diri tutulacağını vurguladı. Eğitim Ödülü Aziz Nesin Vakfı Felsefe Köyü’nün olurken, Vakıf Müdürü Süleyman Çilingiroğlu’na ödülünü Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey takdim etti.

Toplumsal Barış Ödülü ise Ali İsmail Korkmaz Vakfı’na (ALİKEV) verildi. Toplumsal Barış Ödülü’nü, Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz ve babası Sahap Korkmaz’a CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın taktim etti. Hukuk kategorisinde Sibel Önder ve Saadet Özkan, Çevre kategorisinde Namık Göz, Kent Kültürüne Katkı kategorisinde İzzet Boğa, Basın Emek kategorisinde Ahmet Yıldız, Genç Kalemler kategorisinde Fatmagül Erel, Berktuğ Öncü, Çağla Dayı, Özel Ödül kategorisinde ise Nevruz İlimdaroğlu’na ödülleri verildi. Basın Dayanışma Ödülü Levent Gültekin, Demokrasi Ödülü ise Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in oldu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X