CHP: Erdoğan’ın sözleri savcılara talimat

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü ile ilgili eleştirilerine CHP’den jet yanıt geldi.

CHP: Erdoğan’ın sözleri savcılara talimat
HABERİ PAYLAŞ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Erdoğan’ın sözlerini değerlendirirken şunları söyledi:

‘Cumhurbaşkanı Erdoğan yine yargıya talimat vermeye başladı. Bu adaletsiz sürecin en önemli sorumlusu kendisi, adaleti ortadan kaldıran kendisidir. Kendi adalet sistemini kurmak için talimatla hakimler ve savcılar oluşturan kendisidir. İki gün önce Anayasa’nın 138. maddesi aklına gelip yargı bağımsızdır diyen Erdoğan, bugün savcılara talimat veriyor. Kılıçdaroğlu’nu gözaltına alın veya ifadeye çağırın diye. Meclis’te adliyede adalet bırakmazsanız, ana muhlafet pratisi başkanı da çıkar sokaklarda halkla birlikte adalet arar. Her yere kilit vurabilirsiniz ama sokaklara vuramazsınız. O nedenle sokaktayız. 15 Temmuzda halk sizin baskıcı rejiminin için değil, demokrasi için sokaklara çıktı. Sokaklar o zaman kutsaldı da şimdi mi cehennemin kapıları oldu.’

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X