CHP ilçe örgütüne polis baskını

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, polis ekiplerinin CHP Zeytinburnu İlçe Binası’nı bastıklarını söyledi.

CHP ilçe örgütüne polis baskını

Erdoğdu, operasyonu Twitter’dan duyurdu. CHP Zeytinburnu İlçe Örgütü, yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili slaytları beyaz pankarta yansıttığı için gündeme gelmişti.

CHP Zeytinburnu İlçesi’nin, yaklaşık bir hafta önce asılan bir pankart nedeniyle bugün polis tarafından basılmasına CHP yönetiminden çok sert tepki geldi. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin yaşananları, ‘dehşet verici’ olarak nitelendirdi. Polisin bastığı binanın ‘terör yuvası değil, ana muhalefetteki bir siyasi parti olduğunu’ vurgulayan Tekin, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya da ‘aklınızı başınıza alın’ çağrısı yaptı. Tekin şöyle konuştu;

TEKİN: AKLINIZI BAŞINIZA ALIN!

‘Yılın son günü dehşet verici şeyler bunlar. 10 gün önceki olaydan, ana muhalefet partisini polisin basması şeklen şık değil, doğru da değil. Orası terör yuvası mı? Orası Cumhuriyeti kuran partinin binası; Orası Cumhuriyet Halk Partisi. Aklınızı başınıza alın’.

BASKININ NEDENİ: 17 ARALIK PANKARTI

Polisin binayı, 17-25 Aralık nedeniyle CHP’li gençlerin yaklaşık bir hafta önce astığı bir pankart nedeniyle bastığını da anlatan Gürsel Tekin, ‘İnsanlar kişisel düşüncelerini ifade edemeyecek mi?’ diye sordu. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X