‘CHP seçmenini mutlu edecek yol izlemiyor’

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ‘Kılıçdaroğlu esasında CHP’li seçmeni mutlu edecek bir yol izlemiyor. Esasında zamanını, emeğini, akıl terini bu milletin geleceği ile ilgili bakış açılarıyla harcarsa, milletin dünyayla yarışındaki di

‘CHP seçmenini mutlu edecek yol izlemiyor’

AYKUT GÜNGÖR

Müezzinoğlu, Gürcistan’ın Batum kentinde katıldığı iftar programının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubu, Bakan Müezzinoğlu’na, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki amacıyla Ankara Güvenpark’tan başlattığı yürüyüşle ilgili düşüncelerini sordu.

Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

‘Kılıçdaroğlu esasında CHP’li seçmeni mutlu edecek bir yol izlemiyor. Esasında zamanını, emeğini, akıl terini bu milletin geleceği ile ilgili bakış açılarıyla harcarsa, milletin dünyayla yarışındaki dinamiklerine zamanını harcarsa, boşuna zamanını oralarda heba etmezse esasında CHP’li seçmen de bundan mutlu olacak.

CHP’nin üst yönetimini milletle bütünleşmeye, bu 80 milyon ülke insanının vizyonuyla örtüşmeye ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bu büyük millete muasır medeniyet seviyesinin üzerinde yer yakışır’ hedefine kendisini konsantre etmeye davet ediyorum. Bence bir Kadir Gecesi’nde onlara da bir kardeşlik duygusu olarak, ülkemizin siyasetçileri olarak milletin değerleriyle yürüyen, milletin hayalleriyle ve umutlarının realize edilmesine kafa yormalarında daha çok yarar vardır. Yoksa bir laf vardır, ‘Akılsız başın cezası ayaklar çeker’ diye. Ben istiyorum ki akılsız başın cezasını ayaklar çekmesin. Aklımızı daha doğru, hele hele siyasetçiler milletten yana kullansın, milletin geleceğinden yana kullansın.’

Türkiye’nin bugün, çok büyük fırtınalar atlatmış, bu sıkıntılarını çözmekle uğraşan, ekonomiyi büyütmeye, istihdamı artırmaya ve dünyayla rekabette güçlü olmaya çalışan bir ülke olduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, ‘Anlamsız konularla yorulmamalılar, milleti üzmemeliler. Dolayısıyla onlara da bu milletle daha güçlü kardeşlik bağı kurmalarını öneririm.’ değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Müezzinoğlu, daha sonra beraberindekilerle Batum Orta Camisi’ne geçerek yatsı ve teravih namazlarını kıldı. Camide namazların ardından Kadir Gecesi dolayısıyla Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mevlide yer verilen program büyük ilgi gördü.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X